Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Wójt Piątnicy niewinny prawomocnie

Główne zdjęcie
Wójt gminy Piątnica Edward Łada

Edward Łada, wójt gminy Piątnica, został prawomocnie uniewinniony od prokuratorskiego zarzutu przekroczenia uprawnień i działania na szkodę gminy. Sąd Okręgowy w Łomży odrzucił apelację białostockiej prokuratury od wyroku Sądu Rejonowego, który także uznał wójta za niewinnego. Sprawa ciągnęła się niemal pięć lat. Według oskarżenia bezprawnych działań wójt miał dopuścić się w trakcie budowania hali sportowej przy szkole w Piątnicy.

Firma, która wygrała przetarg na budowę hali w trakcie prac zbankrutowała. Wójt wówczas polecił dokończenie prac podwykonawcy, który faktycznie je prowadził od początku. I to był jeden z zarzutów. Inny dotyczył narażenia gminę na straty, bo wykonawca, który zbankrutował nie płacił podwykonawcom, a ci pozywali gminę o zapłatę należności i pieniądze otrzymywali.
Prokuratura sprawą budowy hali zainteresowała się po doniesieniu politycznego konkurenta wójta. Pierwszy uniewinniający wójta wyrok sądu zapadł w 2009 roku. Po wniesieniu apelacji sprawa trafiła ponownie do sądu pierwszej instancji, który rozpatrzywszy jeszcze raz sprawę orzekł, że wójt jest niewinny. Wyrok ten ponownie usiłowała podważyć prokuratura, ale Sąd Okręgowy w Łomży odrzucił jej apelację jako „oczywiście bezzasadną”, co sprawiło, że wyrok uniewinniający wójta stał się już prawomocny.
Wójt od początku powtarzał że jest niewinny. Na jego korzyść przemawiała m.in. opinia biegłego sądowego, który wartość hali wycenił na 7,6 mln zł, czyli znacznie powyżej kwoty jaką na jej budowę wydała gmina czyli 6,4 mln zł.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę