Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Łomża otworzy się na inwestycje

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek i Mieczysław Czerniawski

Ponad 24 mln złotych ma kosztować uzbrojenie nieco ponad pięciu hektarów gruntów w rejonie ulic Ciepłej, Wojska Polskiego i Meblowej. Tereny inwestycyjne zostaną przygotowane dzięki wsparciu środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Dziś w ratuszu prezydent Mieczysław Czerniawski i członek zarządu województwa Jacek Piorunek odpisali umowę o dofinansowaniu zadania. Przyznana Łomży dotacja wynosi ponad 15 mln zł.

Beniamin Dobosz, Jacek Piorunek, Mieczysław Czerniawski, Grażyna Kołodziejska i Maciej  Borysewicz
Beniamin Dobosz, Jacek Piorunek, Mieczysław Czerniawski, Grażyna Kołodziejska i Maciej Borysewicz
Beniamin Dobosz, Jacek Piorunek, Mieczysław Czerniawski,
Beniamin Dobosz, Jacek Piorunek, Mieczysław Czerniawski,

Jak wyjaśniał prezydent Mieczysław Czerniawski projekt zakłada m.in. wybudowanie tam blisko 2 km dróg, 2,5 km sieci energetycznej, po 2,1 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, 3 km kanalizacji deszczowej i 1,7 km sieci światłowodowej.
- Dzięki temu projektowi, prócz produktu czyli uzbrojonych 5 ha miejskich terenów inwestycyjnych, mamy do czynienia także z uaktywnieniem zupełnie nowej części miasta. Jest tam kilkadziesiąt hektarów gruntów osób prywatnych, które tym projektem też się otwiera – mówił Beniamin Dobosz, zastępca prezydenta Łomży.
Jacek Piorunek podkreślał, że to kolejny projekt, który uzyskał dofinansowanie ze środków RPO WP. Wyliczał, że łączne dofinansowanie jakie trafiło do Łomży, w tym do około 30 przedsiębiorców, sięga już 200 mln zł, a kolejne 100 mln zł wynosi dofinansowanie przyznane gminom z terenu powiatu łomżyńskiego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę