Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Natalka śpiewa jazz, a Jaś tworzy collage

Główne zdjęcie
Natalia Puławska

Natalia Puławska, uczęszczająca do Publicznego Przedszkola nr 4 w Łomży wychowanka Magdy Sinoff ze Studia Wokalnego eMDeK, wyśpiewała trzecie miejsce na wojewódzkim festiwalu „Mama, tata i ja” w Białymstoku. Natomiast 10-letni Jan Antecki, wychowanek Anny Bureś z pracowni plastycznej MDK-DŚT, został laureatem międzynarodowego konkursu plastycznego „Przyroda w kolorach” w Krakowie.

Nagrodzona praca Jasia Andeckiego
Nagrodzona praca Jasia Andeckiego

- Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku organizował jubileuszowy XX festiwal wokalny, skierowany do przedszkolaków, pod hasłem „Mama, tata i ja” - mówi Magda Sinoff. - W finale konkursu wzięło udział 50 dzieci, które były laureatami eliminacji miejskich i powiatowych z całego województwa podlaskiego. Reprezentantką Łomży była Natalia Puławska, która na co dzień uczestniczy w zajęciach Studia Wokalnego eMDeK w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. W eliminacjach łomżyńskich konkursu Natalia wyśpiewała nagrodę pierwszą, w białostockim finale - trzecią. Brawurowo wykonała piosenkę w stylu jazzowym pt. „Szybko, szybko”. Jestem z Natalki naprawdę dumna!
Z kolei Jan Antecki, uczestnik zajęć plastycznych prowadzonych przez instruktorkę Annę Bureś, został laureatem w II Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach", którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. W konkursie wzięło udział kilka tysięcy dzieci z całej Polski i wielu państw świata.
- Tematem  przewodnim była przyroda afrykańska – opowiada Anna Bureś. - Praca Jasia została wykonana w technice collage i przedstawia zwierzęta, żyjące w Afryce: słonie, lwa, lamparta i owady. Zwierzęta zostały wydarte z gazet, drzewa z szarego papieru, biały kontur podkreślił kształt zwierząt, a tło Jaś wypełnił pastelami olejnymi. Całość utrzymana jest w kolorystyce barw ciepłych i szarości dla lepszego określenia afrykańskiego klimatu. Naprawdę bardzo udana praca!

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę