Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pingpongiści walczyli w Piątnicy

Ponad 160 zawodników walczyło przez dwa dni (11-12 maja) w Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbył się w hali sportowej w Piątnicy. Impreza została rozegrana pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Prezydenta Miasta Łomża oraz Wójta Gminy Piątnica.

- Po trzech latach wznowiliśmy ten turniej i uważam, że postąpiliśmy słusznie - powiedział organizator imprezy, Wacław Tarnacki - Zrobiliśmy aż 10 kategorii dla zawodników w różnym wieku. Okazję do rywalizacji mieli zarówno najmłodsi jak i osoby starsze. Chcieliśmy dać wszystkim jak najwięcej możliwości pogrania. Do Piątnicy przyjechali pingpongiści nie tylko z naszego regionu, ale również z województwa mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. "Międzynarodowość" turnieju podkreślona została występem tenisistów z Białorusi.
Najwięcej emocji dostarczyła bez wątpienia rywalizacja w najliczniej obsadzonej kategorii Open mężczyzn. Po zaciętej walce zwyciężył w niej zawodnik grający na co dzień w I- ligowym Sygnale Lublin, Marcin Litwiniuk. Wyprzedził on Kamila Gogiela z Dojlid Białystok, Krzysztofa Piekarskiego ze Znicza Suraż oraz Macieja Dobrowolskiego z UKS-u Piątka Łomża. Wśród kobiet najlepsza okazała się zawodniczka AZS-u PWSIP Wałkuscy Łomża, Ren Bingran, która wyprzedziła klubowe koleżanki Edytę Szabłowską i Weronikę Łubę oraz Annę Łukasik z Warszawy. W obu kategoriach wymienione osoby, oprócz dyplomów, medali i nagród rzeczowych, otrzymały również nagrody finansowe.
- Uważam, że turniej był bardzo udany i na pewno w kolejnych latach będziemy go kontynuowali. Frekwencja mogłaby być nieco większa. Niestety termin nie był zbyt sprzyjający, gdyż jest to akurat koniec sezonu pingpongowego - podkreśla Tarnacki - Od jesieni planujemy stworzyć cykl turniejów takich jak ten, żeby dać jeszcze więcej możliwości rywalizowania wszystkim miłośnikom tenisa stołowego. Myślę, że zrobimy to w Piątnicy, gdyż mamy tu wyśmienite warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu, a środowisko lokalne jest do nas dobrze nastawione.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę