Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kilkadziesiąt osób zgłosiło w starostwie łomżyńskim chęć założenia spółdzielni socjalnych

Mają szansę na 100 tys. zł dla pięcioosobowej grupy na rozpoczęcie działalności i po 1000 zł miesięcznie przez rok dla każdego na opłacanie składek - 80 osób zgłosiło w starostwie łomżyńskim chęć założenia spółdzielni socjalnych.

"Jako że dofinansowań jest tylko 30, komisja konkursowa dokonała poważnej selekcji i wybrała 40 zainteresowanych" - mówi wicestarosta Krzysztof Kozicki. "Chodzi o to, żeby mieć pewną rezerwę, ale też żeby była między beneficjentami rywalizacja. Dostaną ci, którzy będą przychodzili na szkolenia, będą mieli najlepsze pomysły, którzy się zaangażują, bo nie są to małe pieniądze" - zaznacza.
 
Bezrobotni z powiatu łomżyńskiego zainteresowani założeniem spółdzielni mają różne pomysły na wspólne zarabianie. "Nie wszyscy do końca mają sprecyzowane, ale generalnie są to usługi z zakresu gastronomicznego, ale także remontowo-budowlane, był pomysł na spółdzielnię okołorolniczą. Chodzi o to, żeby dać dofinansowanie na pomysły realne, które rokują na trwałe zaistnienie" - tłumaczy wicestarosta.
 
Dotychczasowe doświadczenia w powoływaniu spółdzielni socjalnych w powiecie łomżyńskim są optymistyczne - kilka z nich funkcjonuje już od ponad półtora roku i dobrze dają sobie radę na rynku pracy.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę