wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@

Kurpie rywalizowali w Zbójnej

Niemal 50 solistów, kapel i zespołów zaprezentowało się w niedzielę w Zbójnej podczas Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych. Kurpiowscy twórcy rywalizowali o prawo startu na już XIX Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej, które 17 czerwca odbędą się w Nowogrodzie.

Celem przeglądu jest prezentacja tradycji kurpiowskiego muzykowania, stylu śpiewania, gwary i tańca, popularyzacja tych tradycji w społeczeństwie, jak również zachowanie folkloru, oraz prezentacja ciekawych prób jego adaptacji.

Protokół z posiedzenia komisji Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej 13 maja 2012

Komisja w składzie: Józef Zyśk – przewodniczący, Wiesława Pawlak – członek, Edward Szabat – członek postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii gawędziarzy – dorośli:
I miejsce: nie przyznano
II miejsca: Ignacy Podsiad z Łomży i Przemysław Przestrzelski z Łomży
III miejsce: Jadwiga Wojewoda z Łomży

W kategorii gawędziarzy, w grupie dziecięco-młodzieżowej:
I miejsce: nie przyznano
II miejsca: Anna Mucha z Popiołek i Magdalena Sendrowska z Dobrego Lasu
III miejsce: Damian Waszkiewicz z Dobrego Lasu
Wyróżnienia: Daria Waszkiewicz, Kamil Sawicki i Agnieszka Siwik z Dobrego Lasu

W kategorii zespołów folklorystycznych – dorośli:
I miejsca: Zespół Folklorystyczny Teatru Form Różnych z Zambrowa oraz Integracyjny Zespół Folklorystyczny ,,Szansa'' z Zambrowa
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano
wyróżnienie: Zespół ,,Łomżyniacy'' z Pniewa

W kategorii zespołów folklorystycznych – dzieci i młodzież:
I miejsce: Zespół Taneczny ,,Turoślanie'' z Turośli
II miejsce: Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej
III miejsce: Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

W kategorii kapel:
I miejsca: Kapela Kurpiowska ze Zbójnej, Kapela Jana Kani z Turośli i Zambrowska Kapela Eli
II miejsce: Kapela z Taraskowa

W kategorii solistów instrumentalistów:
I miejsce: Eugeniusz Piaścik z Dębnik
II miejsce: Danuta Waśko z Waśk
III miejsce: Ludwik Sztachański z Taraskowa oraz Antoni Dymerski z Wyku

W kategorii par tanecznych:
I miejsce: Grażyna Rolka i Sławomir Jesionkowski z Turośli
II miejsce: Karolina Bednarczyk i Patryk Rolka z Turośli
III miejsce: Anna Banach i Mateusz Chochowski z Turośli

W kategorii solistów śpiewaków – grupa dorosłych:
I miejsca: Anna Chmielewska z Nowogrodu i Eugenia Kuliś z Kruszy

W kategorii solistów śpiewaków – grupa dziecięco-młodzieżowa:
I miejsca: Kinga Estkowska z Nowogrodu i Ewa Lemańska ze Zbójnej
II miejsce: Małgorzata Lemańska ze Zbójnej
III miejsce: Adrianna Krajewska ze Zbójnej

W kategorii zespołów śpiewaczych - dorośli:
I miejsce: Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej, Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu, Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy, Zespół Śpiewaczy z Turośli i Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
II miejsca: Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Kuzi oraz Zespół ,,Laskowianki'' z Laskowca Starego
III miejsce: nie przyznano
wyróżnienia: Zespół ,,Zabielacy'' z Zabiela i Zespół ,,Maryna'' z Łomży

W kategorii zespołów śpiewaczych – grupa dziecięco-młodzieżowa:
I miejsce: nie przyznano
II miejsca: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Turośli i Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
III miejsce: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy ,,Laskowianki'' z Laskowca Starego

Na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich odbywający się podczas XIX Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie komisja kwalifikuje zdobywców I i II miejsc we wszystkich kategoriach.

Komisja kwalifikowała również wykonawców na XXXVI edycję w ,,W Poszukiwaniu i Przekazywaniu Folkloru'' w Siemianówce:
- zespoły śpiewacze: ze Zbójnej, z Nowogrodu, z Nowej Rudy, z Turośli, z Kuzi, Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej, Zespół ,,Laskowianki'' z Laskowca Starego,
- solistów instrumentalistów: Eugeniusz Piaścik z Dębnik i Danuta Waśko z Waśk,
- kapele: Kapela Kurpiowska ze Zbójnej, Kapela Jana Kani z Turośli, Zambrowska Kapela Eli, Kapela z Taraskowa,
- solistów śpiewaków: Anna Chmielewska z Nowogrodu, Eugenia Kuliś z Kruszy, Kinga Estkowska z Nowogrodu, Ewa Lemańska ze Zbójnej, Małgorzata Lemańska ze Zbójnej,
- zespoły folklorystyczne: Zespół Folklorystyczny Teatru Form Różnych z Zambrowa, Integracyjny Zespół Folklorystyczny ,,Szansa'' z Zambrowa, Zespół Taneczny ,,Turoślanie'' z Turośli.

191007024330.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę