Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

W kolejce po dopłaty

Jutro mija podstawowy termin składania w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich do gruntów. A że wielu rolników wniosków jeszcze nie złożyło dziś i jutro biura powiatowe Agencji będą czynne znacznie dłużej niż normalnie, bo od godz. 6 do godz. 22 chyba, że w tym czasie nie uda się przyjąć wszystkich wniosków od rolników czekających w kolejce to biura będą pracowały jeszcze dłużej do obsłużenia ostatniego z nich.

Wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich, wsparcia ONW i płatności rolnośrodowiskowych za 2012 rok, można złożyć także za pośrednictwem Internetu lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową - wtedy o dotrzymaniu terminu decyduje data nadania widniejąca na stemplu. Kto pomimo tego, nie zdąży złożyć wniosku do 15 maja będzie mógł to zrobić jeszcze do 11 czerwca, ale w takim przypadku przysługujące mu płatności będą obniżone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Niestety do 10 maja swoje wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło jedynie 919 tys. rolników, czyli nieco ponad połowa uprawnionych do takiego wsparcia. W województwie podlaskim było lepiej. Podlaski odział ARiMR w Łomży podawał, że do tego czasu wpłynęło do niego 55  tysięcy z około 80 tysięcy spodziewanych wniosków.

W roku 2012 łącznie z tytułu płatności bezpośrednich polscy rolnicy mogą otrzymać kwotę ok. 3,4 mld euro.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę