Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Samochód Street View Google'a dotarł do Łomży

Firma Google w ramach serwisu Maps eksploruje kolejne regiony i miasta w Polsce, wykonując zdjęcia panoramiczne ulic, placów i ciekawszych turystycznie miejsc. W lutym zaprezentowała nową w naszym kraju usługę Street View z ul. Piotrkowskiej w Łodzi, w marcu internauci oglądali już uliczne widoki z miast Euro 2012: Warszawy, Poznania, Gdańska i Wrocławia oraz... Krakowa. W Podlaskiem Białystok z Pałacem Branickich pierwszy przyciągnął uwagę twórców Street View - Łomża jest druga.

„Wszystkowidzące” samochody Google'a fotografują budynki i skwery, ludzi i samochody – ze względu na ochronę prywatności z zamazanymi twarzami i tablicami rejestracyjnymi. W ten sposób powstaje fotograficzna dokumentacja do zwiedzania podczas wirtualnego spaceru miejsc w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Internauta może, posługując się myszką do łatwej nawigacji na ekranie, wędrować i rozglądać się wokół, w górę i pod nogi oraz zbliżać do wybranych obiektów.
W słoneczny piątek osobowy opel z najeżoną obiektywami głowicą na dachu krążył ulicami Łomży, między innymi, po osiedlu Południe w okolicy ulicy Sybiraków. Sympatyczny młody kierowca miał zakaz udzielania informacji na temat planu przejazdu i terminu realizacji przedsięwzięcia. Być może, Lomza Street View ujrzy światło dzienne na monitorach w Sieci dopiero za rok – zdjęcia z miast dotychczas obfotografowanych w Polsce robiono minionego lata.
Trochę szkoda, że terminu rewitalizacji łomżyńskiej starówki ani poprzednie władze Łomży, ani obecne nie uzgodniły z Google: duża dokładność fotografii Street View na zbliżeniach odsłoni pewnie wiele mankamentów architektury i ulicznego pejzażu.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę