Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Lasy dębowe zagrożone. Leśniczy wprowadził zakaz wstępu do lasów pod Szumowem

Przez dwa tygodnie obowiązuje zakaz wstępu do dwóch kompleksów leśnych w Leśnictwie Żabikowo. Zakaz w związku z opryskaniem lasów wprowadził nadleśniczy Łomży. Zabieg ma usunąć larwy, które żerują na liściach dębów i mogą zniszczyć całe drzewostany.

- Szczególnie dotkliwa jest pełna defoliacja – czyli pozbawienie rośliny liści - co w efekcie prowadzi do osłabienia drzewostanów dębowych, wydzielania się drzew i w konsekwencji do rozpadu całych drzewostanów – argumentują leśnicy.
Opryski z samolotów wykonano wczoraj. I choć w walce z szkodnikami użyto  FORAY 76 B SC, który jest preparatem o charakterze biologicznym, nieszkodliwym dla ludzi, zwierząt i roślin nadleśniczy wprowadził trwający do 25 maja zakaz wstępu do lasów. Obowiązuje on w dwóch  kompleksach leśnych położonych w gminie Zambrów w okolicach miejscowości: Ostrożne, Żabikowo Prywatne, Żabikowo Rządowe, Nowe Szumowo, Srebna, Paproć Mała, Wyszomierz Wielki.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę