Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pół wieku szkoła w Kolnie czekała na salę sportową

54 lata na halę sportową czekały pokolenia uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie. W czwartek (10.05), po ponad pół wieku obiekt został oddany do użytku. Ma ponad 1000 metrów kwadratowych i nowoczesne wyposażenie. Podczas uroczystego otwarcia burmistrz Kolna Andrzej Duda wspominał, co o tej inwestycji usłyszał w telewizji: "Maciej Orłoś mówił, że uczniowie zbierali na budowę sali makulaturę i butelki, ale mają teraz po 50 lat i wreszcie są szczęśliwi."

Krzysztof Roman wspomina, że rozpoczął naukę w "Jedynce" w 1957 roku i kiedy był w drugiej klasie rozpoczęła się zbiórka. Raz na kwartał każdy uczeń musiał zebrać 5 kilogramów makulatury, żeby dostać w dzienniku specjalny znaczek potwierdzający spełnienie obowiązku wobec szkoły.

Bogdan Szymański na uroczystość przyszedł z najmłodszym, 8-letnim wnukiem. "Na halę zbierały wszystkie pokolenia. Ja, moje córki, a doczekał tylko jeden wnuk, dwóch starszych skończyło szkołę przed wybudowaniem sali. Teraz marzenia się spełniły i mogę przyjść i zobaczyć jak mój wnuk trenuje".

Do tej pory uczniowie zimą musieli ćwiczyć na korytarzach albo w sąsiedniej szkole. Jak przyznaje burmistrz, budowa trwała niewiele ponad rok, ale przygotowania do niej i ciągnęły się od 1958 roku. Hala kosztowała 3,8 mln zł, ponad 1,2 mln pochodziło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę