Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

PO pęknięta.

Zarząd miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Łomży ponownie podjął decyzje o zwołaniu nadzwyczajnego zjazdu łomżyńskiej PO. Ma odbyć się 3 czerwca, a głównym tematem debaty ma być wniosek o odwołanie przewodniczącego Macieja Borysewicza. Uchwałę o zwołaniu zjazdu działacze PO podjęli mimo „misji pokojowej” przewodniczącego regionalnych struktur PO Damiana Raczkowskiego, który wieczorem gościł w Łomży. Za zwołaniem zjazdu głosowało 7 członków miejskiego zarządu PO, 5 było przeciwnych, a 1 wstrzymał się od głosu.

Przypomnijmy zjazd miejskiej PO miał odbyć się już w marcu, ale poprzednia uchwała w sprawie jego zwołani została uchylona z powodu błędów formalnych. Tym razem podobno błędów już nie ma, ale obie strony konfliktu są ostrożne w ocenie czy faktycznie do zjazdu dojdzie. Może on zostać zablokowany przez centralę partii.
Maciej Borysewicz kieruje łomżyńską Platformą Obywatelską od 6 lat i jest też wiceprzewodniczącym PO w województwie i przewodniczącym Rady Miast. Jesienią ubiegłego roku był kandydatem (na 5 miejscu) listy wyborczej PO do Sejmu. Niestety wyborów nie wygrał... Wówczas zaczęły się pojawiać głosy o potrzebie zmian. Wewnątrzpartyjna opozycja w kwietniu wysłała nawet list w tej sprawie do szefa PO Donalda Tuska. Podpisało się pod nim 50 osób, ale dotychczas odpowiedź na ten list nie przyszła.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę