Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Zmieścili się w limicie

Polscy rolnicy nie przekroczyli unijnego limitu produkcji mleka. Z comiesięcznych zestawień Agencji Rynku Rolnego wynika, że z stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po zakończeniu roku kwotowego wyniósł ok. 98,51%. Agencja czeka jeszcze na złożenie przez podmioty skupujące oraz dostawców bezpośrednich, informacji rocznych dotyczących zakończonego roku kwotowego.

Na podstawie miesięcznych informacji przekazywanych przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR w okresie od kwietnia 2011 r. do marca 2012 r. skupiono - wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 26.04.2012 r. - ok. 9,54 mld kg mleka. To o 1,49% mniej niż wynosił przyznany Polsce limit.
Agencja czeka jeszcze na złożenie przez podmioty skupujące i dostawców bezpośrednich informacji rocznych dotyczących roku kwotowego 2011/2012. Termin na przekazanie tych informacji do dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR mija 14 maja.

W nowym roku kwotowym rolnicy w Polsce będą mogli wyprodukować 9 mld 857 mln 658 tys 127 kg mleka – czyli o 1% więcej niż w ostatnio. 9,7 mld kg to tzw. krajowa kwota dostaw, a reszta – niespełna 155,5 mln krajowa kwota sprzedaży bezpośredniej.

Dodajmy, że za przekroczenie unijnych limitów produkcji mleka rolnikom grożą kary finansowe. W Polsce taki przypadek dotychczas wydarzył się tylko raz.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę