Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Maturzyści zmagają się z językiem polskim na poziomie rozszerzonym

Obowiązkowy test z języka polskiego mają już za sobą, a w poniedziałek drugie, znacznie trudniejsze podejście do tego samego przedmiotu - tym jednak razem tylko dla chętnych.

Maturzyści przystąpią w poniedziałek do dwóch egzaminów. Pierwszy - z języka polskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczyna się o 9:00 i potrwa 3 godziny. Drugi - z historii muzyki - zacznie się po południu, o 14:00. Oba egzaminy nie są obowiązkowe. Podejdą do nich jedynie ci, którym zależy na lepszej punktacji z tych przedmiotów przy ubieganiu się o miejsce na studiach.

Podczas matury w całej Polsce obowiązują te same testy. Po ich rozwiązaniu prace są kodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Aby zdać egzamin, wystarczy 30 procent punktów możliwych do uzyskania. Wyniki będą znane 29 czerwca. (rm/zmj)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę