Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Drugi raz zaplanujemy przebudowę...

Główne zdjęcie
Sala widowiskowa dawnego Urzędu Wojewódzkiego, która ma zostać przebudowana na potrzeby Filharmonii Kameralnej w Łomży (fot. archiwum)

Poznańska firma SOUND & SPACE za niespełna 150 tysięcy złotych ma opracować dokumentację projektową na przebudowę sali widowiskowej dawnego urzędu wojewódzkiego na potrzeby Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. To najtańsza z czterech ofert zgłoszonych na przetarg ogłoszony przez miasto. Dodajmy, że kilka lat temu już raz zleciliśmy opracowanie takiej dokumentacji, ale powstały projekt okazał się za drogi jak na możliwości finansowe miasta.

Pierwsza umowa na opracowanie dokumentacji przebudowy sali widowiskowej przy ul. Nowej 2 została podpisana jaszcze we września 2007r.. Firma EL-PRO z Białegostoku za jej przygotowanie wzięła ponad 182 tys zł. I na tym się skończyło, bo powstały projekt przebudowy szacowanej na 16,5 mln zł okazał się za drogi, a dotacji unijnej władzom miasta na tę inwestycję nie udało się pozyskać.
Teraz ma powstać tańszy projekt. Na jego opracowanie w budżecie miasta na ten rok została zapisana kwota 150 tys zł. I jak się okazało tylko jedna ze złożonych w przetargu ofert mieściła się w tej granicy.  Za 148 tys 92 zł projekt zaoferowała się wykonać poznańska firma  SOUND & SPACE. Kolejna oferta była o niemal 1/3 droższa, a najdroższa ze złożonych znacznie przekraczała pół miliona złotych.
Władze miasta liczą, że być może przebudowa sali widowiskowej rozpocznie się już w przyszłym roku.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę