Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Maturę czas zacząć

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Obowiązkowo muszą podejść do testów z języka polskiego, matematyki i jednego z wybranych języków obcych - od 4 do 25 maja potrwa maturalna sesja egzaminacyjna. Blisko 15 tysięcy absolwentów szkól ponadgimnazjalnych z naszego regionu podobnie jak ponad 380 tysięcy uczniów z całej Polski dokładnie o 9:00 rano przystąpi do pierwszego egzaminu - z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Ponadto każdy maturzysta może wybrać do 6 przedmiotów dodatkowych. W tej grupie znajdują się między innymi biologia, chemia, fizyka i astronomia, historia muzyki, język mniejszości etnicznej, wiedza o społeczeństwie i wiedza o tańcu.
 
Podobnie jak przed rokiem, egzaminy pisemne będą rozpoczynać się o 9:00 i 14:00, a czas na napisanie każdego z nich uzależniony jest od przedmiotu i poziomu trudności. W przypadku języka polskiego egzamin na poziomie podstawowym trwa 170 minut, a na poziomie rozszerzonym równo trzy godziny.
 
Nie zmieniły się też zasady dotyczące tego, co może mieć przy sobie maturzysta podczas egzaminu. I tak do sali egzaminacyjnej można wejść tylko okazując dowód osobisty. Nie można natomiast wnosić żadnych maskotek, telefonów komórkowych, jedzenia ani picia. Wszystkie prace trzeba też pisać długopisem lub piórem z czarnym tuszem.
 
Podczas matury w całej Polsce obowiązują te same testy. Po ich rozwiązaniu prace są kodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Aby zdać egzamin wystarczy 30% punktów możliwych do uzyskania. Wyniki będą znane 29 czerwca.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę