Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomżanie uczcili 221. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W odprawie pocztów sztandarowych na Placu Papieża Jana Pawła II, uczestniczyło ponad trzysta osób. Były przemówienia przedstawicieli władz, a delegacje złożyły kwiaty przed znajdującym się tu pomnikiem żołnierzy 33. Pułku Piechoty. Następnie wszyscy przeszli do Katedry, gdzie sprawowano uroczystą Mszę Świętą, w obchodzoną dziś Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

W okolicznościowym przemówieniu prezydent Mieczysław Czerniawski podkreślał, że dzień 3 maja jest świętem odwagi myśli, narodowej zgody i pojednania. Dziękował również tym wszystkim mieszkańcom Łomży, którzy bez względu na opcje polityczne, bez względu na przekonania, potrafią budować dobre jutro miasta.
Poseł Lech Kołakowski przekonywał, że dzisiejszy dzień powinien natchnąć nas refleksją na ile utożsamiamy się z naszym państwem.
- Naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie wolności poprzez rozbudzanie patriotyzmu, obdarzanie należnym szacunkiem ważnych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. Wszelkie działania, które umacniają Polskę, zasługują na uznanie i szacunek – dodawał wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski.

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę