Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Majówka w rytmie funky

Zespół pianisty jazzowego Pawła Lipskiego zagrał w Klubie PopArt MDK-DŚT specjalny koncert z przebojowym repertuarem funky i soul. Występ doszedł do skutku tylko dzięki temu, że chorego wokalistę Michała Kaczmarka zastąpił w ostatniej chwili z wielkim powodzeniem brat lidera, Łukasz.

Zespół zagrał same wielkie przeboje, zarówno polskie jak i zagraniczne. Łukasz Lipski równie dobrze poradził sobie z dynamicznymi hitami Stevie’go Wondera, „Hallelujah, I Love Her” Ray’a Charlesa czy przebojowym „Seven Days” Stinga. Zaśpiewał też utwory, które wykonywał już wcześniej: nagradzane na konkursach przeboje Zauchy i Szpilmana oraz piękną balladę „I Can't Make You Love Me”. Gromkie brawa zebrali też muzycy: Paweł Lipski, Rafał Kazimirski, Artur Pawelczyk i  Maciej Wojcieszuk za kilka utworów instrumentalnych, szczególnie za porywające wykonanie „Blame It On The Boogie” Jackson 5. Koncert zakończyły bisy oraz deklaracja, że Michał Kaczmarek powróci  jak najszybciej w pełni sił do Łomży, by zaśpiewać dla tutejszej publiczności.
– Wydaje mi się, że jak na taki szybki manewr podmienienia frontmanów wyszło to wszystko nie najgorzej – mówi bohater wieczoru, Łukasz Lipski. – Na parę godzin przed koncertem ćwiczyliśmy wszystko od nowa, zmienialiśmy aranże, więc mogę być zadowolony z tego koncertu!
– Obawiałem się, czy Łukasz da radę wokalnie – dodaje Bernard Karwowski, opiekun młodego wokalisty w  Studio Piosenki PopArt. –  Był to przecież długi, pełny koncert, wymagający profesjonalizmu. Ale poradził sobie doskonale!
Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka - Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę