Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Biało-czerwona...

Uroczyste podniesienie flagi na maszt na terenie 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego przy Al. Legionów 133 było głównym elementem obchodów przypadającego dziś Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt narodowych – obchodzone jest od ośmiu lat. - Flaga biało-czerwona, obok białego orła i Mazurka Dąbrowskiego te symbole są świadectwem istnienia państwa polskiego – mówił dowódca jednostki, major Krzysztof Rabek, zwracając uwagę, że dziś gdy znikają granice i coraz więcej osób decyduje się na migracje symbole te znowu zyskują na znaczeniu. - Pod tymi znakami będziemy się jednoczyć jako Polacy – dodawał.

W uroczystości na terenie jednostki wzięli udział przedstawiciele władz: poseł Lech Kołakowski, prezydent Mieczysław Czerniawski, starosta Lech Szabłowski, przewodniczący Rady Miasta Maciej Borysewicz, a przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci... Na zakończenie delegacje złożyły kwiaty  przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm w 2004 r. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o polskich symbolach narodowych.

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę