Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Nie kradli? - bo nie widać jak wynoszą...

Po raz kolejny wracamy do sprawy kradzieży paliwa w łomżyńskim PKS-ie. Okazuje się, że podobne do naszych nagrania z oddziału placówki w Grajewie analizowała już prokuratura, która sprawę rzekomej kradzieży paliwa przez jednego z kierowców umorzyła bo „zebrany w sprawie materiał dowodowy nie pozwolił na ustalenie by (... - imię i nazwisko) wynosił z terenu placówki zatankowane do zbiorników paliwo”.

Powyższy cytat pochodzi z uzasadnienia prokuratury do odmowy wszczęcia śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego - Prezesa Zarządu PKS sp. z o.o. w Łomży Adama Wykowskiego. Prowadzone przez prokuraturę czynności potwierdzają nasze wcześniejsze informacje, że monitoring przed rokiem po kilka dni wisiał w placówkach PKS w Grajewie i Kolnie. W obu zarejestrował kradzieże. Na jaw wychodzi także, że na podstawie dokonanych przed rokiem nagrań prezes PKS Łomża Adam Wykowski zwolnił wówczas tylko czterech kierowców. Dlaczego tylko czterech?
„(prezes Adam Wykowski – dop.red.) Podał  ponadto, iż dopiero w lutym 2012 roku dowiedział się, iż na terenie placówki terenowej w Kolnie miała miejsce większa ilość kradzieży dokonywana przez kilkunastu pracowników(...)”
W uzasadnieniu jest także wypowiedź Stanisława Jabłońskiego, byłego już kierownika placówki w Kolnie, który twierdzi iż „na polecenie Prezesa Zarządu przekazał mu materiały dotyczące dwóch wybranych kierowców, których zachowanie w rażący sposób naruszało dyscyplinę pracy.”
Oto kolejny – już trzeci - odcinek nagrań z monitoringu w kolneńskiej placówce PKS.

Tak się (nie) kradnie paliwo w PKS. cz. 3


Okazuje się jednak, że kierowcy, których nagrano podczas wlewania paliwa np. do kanistrów raczej już nie będą karani za kradzieże. Do takiego wniosku skłania konkluzja grajewskich śledczych, którzy badali jedno z nagrań.
„(...)w dniu 15 września 2011 roku pełnomocnik Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łomży(...) złożył do Prokuratury Rejonowej w Grajewie pisemne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa kradzieży oleju napędowego na terenie stacji paliw PKS w Łomży Placówce Terenowej w Grajewie. Postanowieniem z dnia 20.12.201 l roku Prokurator Rejonowy w Grajewie umorzył wszczęte w powyższej sprawie dochodzenie Ds. 1344/11 wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie jego popełnienia, tj. na podstawie art. 17 i; l pkt l kpk. W uzasadnieniu do postanowienia wskazano, iż zebrany w sprawie materiał dowodowy nie pozwolił na ustalenie by (...) wynosił z terenu placówki zatankowane do zbiorników paliwo, przy czym nie zdołano ustalić żadnych świadków wskazanych zachowań.”
Dodajmy, że to postanowienie prokuratury w mocy utrzymał także grajewski sąd „podzielając ustalenia dokonane przez prowadzącego dochodzenie.”

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę