Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Ksiądz Jan Twardowski i „Uśmiech Pana Boga”

Oliwia Miecikowska ze Szkoły Podstawowej w Konarzycach i Monika Jakacka z SP w Nowogrodzie zdobyły pierwsze miejsca w V Powiatowym Konkursie Poezji ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”, który co dwa lata organizuje SP im. Marszałka Piłsudskiego w Wygodzie.

- Po eliminacjach gminnych do etapu powiatowego zakwalifikowało się 40 uczestników z 14 szkół powiatu łomżyńskiego – opowiada dyr. Małgorzata Arnista. - Konkurs odbył się w Centrum Katolickim w Łomży. Najlepsi recytatorzy ze szkół podstawowych powiatu łomżyńskiego interpretowali utwory ks. Jana Twardowskiego. Twórczość ks. Jana przyciąga młode pokolenie swoją prostotą, pogodą, szczerością i humorem, głębią autentycznego, religijnego przeżycia. Młodzież coraz częściej sięga do poezji. Wiersze to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka – i do samego siebie.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: kl. I-III i IV-VI. Oceny interpretacji utworów dokonała komisja w składzie: Aleutyna Kołos, Anna Lewoń, ks. Jacek Czaplicki i o. Piotr Wardawy.

W kategorii I-III
I miejsce – Oliwia Miecikowska – SP Konarzyce
II miejsce – Ewelina Ferenc – SP Wygoda
III miejsce – Mikołaj Wszeborowski – SP Kupiski

Wyróżnienia:
Weronika Osiecka – SP Jedwabne
Katarzyna Kadłubowska – SP Miastkowo

W kategorii IV-VI
I miejsce – Monika Jakacka – SP Nowogród
II miejsce – Klaudia Rupacz – SP Chludnie
III miejsce – Michał Wierzbowski – SP Wygoda

Wyróżnienia:
Paulina Żukowska – SP Wizna
Damian Pawłowski – SP Chludnie

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę