Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Ostatnia chwila na PIT

Poniedziałek, 30 kwietnia to ostatni dzień w którym możemy rozliczyć się z fiskusem z ubiegłorocznych dochodów. Tymczasem według danych Izby Skarbowej brakuje jeszcze nawet 20% pitów. Urzędy skarbowe pracować będą także w najbliższą sobotę, ale fiskus ostrzega, że będzie to na pewno czas wzmożonego ruchu w urzędach skarbowych i zachęca do rozliczania się przez internet.

- Podatnicy, którzy czekali ze złożeniem swojego zeznania PIT do ostatniej chwili, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W niektórych podlaskich urzędach skarbowych, w ostatnich dniach kampanii podatkowej, pojawiły się kolejki, które wydłużyły czas oczekiwania na złożenie dokumentu - podaje Radosław Hancewicz, rzecznik Isby Skarbowej w Białymstoku.
Z szacunków Izby wynika, że w zależności od urzędu skarbowego brakuje jeszcze od 10 do 20 proc. zeznań PIT, które do najbliższego poniedziałku powinny się znaleźć w urzędach.
Aby w jak największym stopniu usprawnić przyjmowanie deklaracji podatników rozliczających się z podatku dochodowego za 2011 rok, urzędy skarbowe będą otwarte w sobotę 28 kwietnia br., co najmniej w godz. od 9.00 do 13.00. Natomiast w dniach 27 i 30 kwietnia większość urzędów skarbowych wydłuży godziny swojej pracy.
Wszystkim tym, którzy mają problemy z dotarciem do urzędu, może przyjść z pomocą system e-deklaracje (www.e-deklaracje.mf.gov.pl), który umożliwia złożenie zeznania przez Internet. Podatnicy korzystają z tej usługi coraz częściej. Przez Internet złożono do tej pory w woj. podlaskim 30.617 zeznań podatkowych. Najwięcej zeznań elektronicznych złożyli mieszkańcy Białegostoku - 15.069, Suwałk - 4.430, Łomży - 2.268 i Augustowa - 1.283.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę