Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Arcymistrzowie przyjadą do Łomży

Dwóch arcymistrzów – czyli posiadaczy posiadaczy najwyższego z możliwych tytułu szachowego zapowiedziało swój udział w niedzielnych Otwartych Mistrzostwach Województwa w szachach błyskawicznych, które zostaną rozegrane w Wyższej Szkole Agrobiznesu. - W środę zgłosił się i potwierdził telefonicznie swój udział GM Mirosław Grabarczyk reprezentujący barwy klubu szachowego ŻTMS Baszta Żnin, a w czwartek GM Tomasz Markowski z klubu szachowego Odrodzenie Kożuchów - informuje organizator rozgrywek Grzegorz Kotarski, prezes Klubu Szachowego „MARATON”.

Mirosław Grabarczyk pochodzi z Płocka, a posiadaczem tytułu Arcymistrza jest od 2002 roku. Najwyższy ranking międzynarodowy jaki posiadał to 2525 punktów i znajdował się wówczas na 3. miejscu polskiej listy rankingowej aktywnych szachistów. Choć Grabarczyk najlepsze lata ma już za sobą, to wciąż może się poszczycić wysokim rankingiem 2440 pkt i 46. miejsce wśród polskich szachistów.
Jeszcze wyższy poziom prezentuje za to pochodzi z Głogowa, a od niedawna mieszkańec Białegostoku, Tomasz Markowski. Tytuł Arcymistrza zdobył w 1998 roku, w wieku 23 lat. Był 5-krotny  Mistrzem Polski (ostatni raz w 2007 roku). Pięć razy również  reprezentował nasz kraj w Olimpiadzie Szachowej. Najwyższy swój ranking 2632 pkt, osiągnął we wrześniu 2009 roku, co dało mu miejsce w pierwszej setce najlepszych szachistów na świecie. Obecnie z rankingiem 2612 pkt zajmuje 6. pozycję wśród polskich szachistów i 189 na świecie.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Szachach Błyskawicznych  organizowane są przez Klub Szachowy "MARATON" Łomża już po raz piąty.  Rozegrane zostaną w niedzielę 29 kwietnia w Wyższej Szkole Agrobiznesu w  Łomży. Początek o godz. 10.00. W turnieju mogą wziąć udział wszyscy  chętni, którzy dostosują się do jego regulaminu, dostępnego na stronie  www.maratonlomza.pl. Zapisy do turnieju przez stronę internetową, e-mailem na adres zarzad@maratonlomza.pl lub telefonicznie pod nr 530 310 948. Organizatorzy dopuszczają również możliwość zapisu w dniu turnieju w sali gry do godz. 9.45 jednak - jak mówi Kotarski - lepiej zarezerwować sobie miejsce wcześniej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę