Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Gimnazjaliści piszą „małą maturę”

Ponad 13 tys. uczniów ostatnich klas podlaskich gimnazjów rozpocznie dziś (24.04) trzydniowy maraton testowy. O 9:00 napiszą pierwszy z pięciu egzaminów gimnazjalnych. Mariola Konopka z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przypomniała, że w tym roku egzaminy zupełnie zmieniają formułę. Ma to związek z tym, że podchodzą do niego uczniowie, którzy kształcili się w gimnazjum zgodnie z nową podstawą programową.

W latach ubiegłych uczniowie zaczynali zdawanie egzaminów od napisania testu humanistycznego, składającego się z dwóch części - z języka polskiego oraz historii i Wiedzy o Społeczeństwie. Od tego roku gimnazjaliści rozwiążą dwa osobne arkusze. O godzinie 9:00 zacznie się godzinny test historii i WOS. Po zakończeniu pierwszego egzaminu i 45-minutowej przerwie przystąpią do rozwiązywania zadań z języka polskiego. Będą mieć na to 90 minut.

Jutro gimnazjaliści napiszą dwa kolejne egzaminy. O 9:00 rozpocznie się godzinny test z biologii, chemii, fizyki i geografii. O 10:45 zaczną pisać test z matematyki, na którego rozwiązanie będą mieć półtorej godziny.

Trzeciego dnia gimnazjaliści będą podchodzić do egzaminów z języka obcego. Do egzaminu na poziomie podstawowym podejdą ci uczniowie, którzy zaczęli się uczyć danego języka w gimnazjum. Jeżeli w grę wchodzi jednak kontynuacja nauki ze szkoły podstawowej, to uczeń będzie musiał pisać test na poziomie rozszerzonym.

Po raz pierwszy wyniki z egzaminów z języka obcego będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę