Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Sprawa byłego wiceprezydenta Łomży nie ruszyła...

Przed Sądem Rejonowym w Ostrowi Mazowieckiej miał dziś rozpocząć się proces byłego wiceprezydenta Łomży Marcina S. i jednego z urzędników ratusza Jana K. oskarżanych przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku o przekroczenie uprawnień w związku z wydaniem pozwolenia na budowę supermarketu vis a vis dworca PKS, u zbiegu Alei Legionów i ulicy Sikorskiego. Jak poinformowano w sekretariacie sądu rozprawę na prośbę obrońców obu oskarżonych odroczono i na razie jeszcze nie wyznaczono nowego jej terminu.

Przypomnijmy białostocka prokuratura zajęła się „sprawą Lidla” po doniesieniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którego funkcjonariusze w wakacje 2009 roku przeprowadzili w łomżyńskim ratuszu kontrolę. W jej następstwie CBA zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Na początku 2011 roku prokuratura postawiła zarzuty byłemu wiceprezydentowi i jednemu z urzędników ratusza, a pod koniec ubiegłego roku wysłała do Sądu Rejonowego w Łomży akt oskarżenia. Ze względu na wnioski łomżyńskich sędziów o wyłączenie ich z sądzenia sprawę przeniesiono do Ostrowi Mazowieckiej.
Kierując akt oskarżenia do sądu rzecznik białostockiej prokuratury  Adam Kozub podawał, że „osoby te (Marcin S. i Jan K.), jako funkcjonariusze publiczni, zostały oskarżone o przekroczenie swoich uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę. Zarzuty związane są z wydaniem w 2007 roku pozwolenia na budowę pierwszego etapu obejmującego realizację będącego obiektem wielkopowierzchniowymi kondygnacyjnym, obiektu handlowego wraz z pomieszczeniami magazynowo-socjalnymi, co było sprzeczne z uchwałą Rady Miejskiej z Łomży z dnia 17 marca 2004 roku w sprawie miejscowego planu przestrzennego zagospodarowania przewidującego podstawowe przeznaczenie dla tego obszaru zabudowy usługowej, w tym z zakresu handlu z wyłączeniem m.in. obiektów handlowych wielkopowierzchniowych oraz wymaganą minimalną wysokością dwóch kondygnacji naziemnych i bogatego wystroju zewnętrznego, a także wysokiego standardu wykończenia elewacji uprzywilejowanych, co istotnie zachwiało koncepcję harmonijnego ukształtowania ładu przestrzennego i spowodowało realizację niewłaściwej formy przestrzennego obiektu handlowego oraz zaniechanie realizacji zgodnego z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego ciągu pieszego wewnątrz kompleksu zabudowy.”
Prokurator Kozub podawał wówczas także, że były wiceprezydent Łomży Marcin S. nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.
Przestępstwo którego w ocenie prokuratury dopuścili się były zastępca prezydenta Łomży  i urzędnik ratusza zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

To jeden z dwóch aktów oskarżenia jaki wobec byłych włodarzy Łomży białostocka prokuratura przesłała do sądu. W innym, który także ostatecznie trafił do sądu  w Ostrowi Mazowieckiej,  prokuratura oskarża zarówno Marcina S. jak i byłego prezydenta Łomży Jerzego B. – m.in. o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przy gospodarowaniu nieruchomością miejską przy ul. Poligonowej. Termin pierwszej rozprawy w tym procesie jak na razie nie został wyznaczony.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę