Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Skoczek z możliwościami...

Główne zdjęcie
Dominik Darmofał i Klaudia Brodowska

Dominik Darmofał uzyskał wynik 203 cm w skoku wzwyż podczas rozegranych we wtorek zawodów lekkoatletycznych łomżyńskich Szkół Ponadgimnazjalnych na stadionie w Łomży. Tak wysoko w Łomży nie skakano od 25 lat. Dominik ma niespełna 18 lat, jest uczniem II kl. ZSEiO Nr.6 w Łomży i trenuje pod okiem Jana Kotowskiego.

- Tak wysoko w Łomży skakał ostatnio Andrzej Rytelewski, wychowanek trenera Tadeusza Godlewskiego, zawodnik Klubu Sportowego Zorza Łomża, który w 1987 r. regularnie pokonywał taką wysokość – mówi Jan Kotowski. - Zawody we wtorek rozgrywane były przy bardzo niskiej temperaturze, dlatego też Dominik po pokonaniu wysokości 203 m (z dużym zapasem) wspólnie z trenerem postanowili zakończyć konkurs nie ryzykując kontuzji. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem lekkoatletycznym , który tradycyjnie rozpoczynamy mitingiem 3-maja w Białymstoku. Minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów wynosi 195 cm, natomiast minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów, które w tym roku odbędą się w Barcelonie - 216 cm.

Trener Kotowski podkreśla, że aktualnie w Łomży szczególnie w okresie letnim są doskonałe warunki do uprawiania skoku wzwyż. Odpowiednie  skocznie są na dwóch łomżyńskich stadionach. Natomiast zawodnicy powinni posiadać doskonałe warunki fizyczne, tak jak w przypadku Dominika wzrost 194 cm i wspaniały współczynnik smukłości - 21.

Obiecujący wynik, podczas tych samych zawodów, również w skoku wzwyż uzyskała koleżanka klubowa Dominika (LKS Narew-Kurpiewski Łomża) - Klaudia Brodowska skacząc na wysokość 163 cm. Klaudia jest uczennicą III kl. PG. Nr.8 w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę