Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie…

Już tylko 100 dni pozostało do otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Szanse na udział w tej imprezie maja dwie lekkoatletki LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża Justyna Korytkowska i Anna Jesień. - Kwalifikacje do najważniejszej sportowej imprezy na świecie nasze zawodniczki mogą zdobywać od 1 maja, jednak ze względu na inny tok przygotowań łomżyńskie lekkoatletki do startów przystąpią trochę później – mówi Andrzej Korytkowski, prezes klubu.

Anna Jesień (400 przez płotki) pierwszy start ma zaplanowany na 11 maja w katarskim Doha. Jak podkreśla Paweł Jesień - trener i mąż biegaczki - nie będzie to start w pełni formy bo tą państwo Jesień szykują na miesiąc czerwiec w którym to odbędą się min. Mistrzostwa Polski będące jedną z szans kwalifikacji. Przygotowania Ani przebiegały spokojnie i bez żadnych kontuzji. Najpierw trener z zawodniczką mieli zgrupowanie w Zakopanem, Spale następnie w Nowej Zelandii, znów Spale a ostatni obóz jest planowany w Portugalii.     
Justyna Korytkowska (3000 z przeszkodami)  swój pierwszy start planuje na 27 lub 28 maja i już wtedy ma walczyć o kwalifikację – zapowiada Andrzej Korytkowski, trener i mąż zawodniczki - bo po zmianie zasad awansu przez PZLA w biegach lepiej będzie uzyskać najlepszy swój wynik jeszcze przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Bielsku-Białej (15-17.06). Z Mistrzostw awans automatyczny uzyskuje praktycznie tylko Mistrz Polski.
- Odnośnie przygotowań Justyny to do kwietnia przebiegały bardzo dobrze i bez żadnych zakłóceń - mówi Andrzej Korytkowski. - Najpierw zgrupowania w Spale, następnie w RPA i Portugalii i niestety od tej pory zaczęły się schody. W kwietniu zaplanowany przez PZLA obóz w Szklarskiej Porębie ze względu na pogodę okazał się kompletne pomyłką, gdyż temperatura wahała  się od 4 do -1 stopnia Celsjusza, a opady śniegu nie były żadną niespodzianką… W tym momencie trzeba by było natychmiast wyjechać do lepszego klimatu lub nawet do Spały, ale niestety nie ma na to pieniędzy w klubowym budżecie. Przed Justyną ostatnie zgrupowanie(wysokogórskie Font Romeu -Francja) przed decydującymi startami.
- Tu także szykują się problemy bo wyjazd za 6 dni, a my ciągle nie mamy  odpowiedzi co z dofinansowaniem zgrupowania przez nasze miasto – mówi Korytkowski. - Nie wiemy czy możemy kupić odżywki, paski do mierzenia zakwaszenia, opłacić pobyt trenera itd.  a i tak ze względów finansowych skróciliśmy już pobyt  Justyny o tydzień - dodaje.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę