Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Z kasy miasta na łomżyńskie zabytki

Ponad 260 tysięcy złotych ma zostać rozdzielone na wsparcie z kasy miasta na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy znajdujących się w mieście zabytkach. Specjalna komisja wskazała trzy podmioty: parafię katedralną, Opactwo Mniszek Benedyktynek i OKE, która chce remontować otrzymany kilka lat temu od miasta budynek szkoły drzewnej. I właśnie na ten budynek przeznaczona ma być większość pieniędzy z miejskiej dotacji.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży ma otrzymać dotację w wysokości 150 tys złotych na prace remontowo-adaptacyjne, na potrzeby tej placówki budynku po byłym Zespole Szkół Drzewnych przy Al. Legionów 9 w Łomży.
Parafii Rzymskokatolickiej Św. Michała Archanioła dotację  w wysokości 80.924,59 zł., chce wykorzystać na prace remontowo - konserwatorskie elewacji dzwonnicy świątyni pw, Michała Archanioła w Łomży, a Opactwo Mniszek Benedyktynek pw. Przenajświętsze] Trójcy w Łomży  dotację w wysokości 35.950 zł., na wymianę drzwi zewnętrznych od strony wirydarza i ekspertyzę mykologiczno – budowlaną.
Aby pieniądze do nich trafiły wymienionych podmiotów muszą zgodzić się na to radni Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę