Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Sportowe osiągnięcia łomżan w weekend

Łomżyńscy sportowcy ostatni weekend nie mogli odpoczywać. Rywalizowali w kilku konkurencjach: biegach, taekwondo, sumo, zapasach czy piłce siatkowej. Oto krótkie podsumowanie ich osiągnięć.

Jakub Nowak (LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża/UKSW  Warszawa) zajął 17 miejsce podczas  Akademickich Mistrzostw Świata, które zostały rozegrane w sobotę w Łodzi.  Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 10km, a do sumy wyników każdej drużyny liczyło się po 4 najlepszych zawodników. Kuba spośród polskich zawodników na metę dobiegł tuż za członkiem Kadry Narodowej Łukaszem Kujawskim i wydawało się, że wystarczy aby pozostali dwaj członkowie Kadry Narodowej pobiegli „swoje” czyli zajęli miejsca około 15-tego i będzie szansa na medal (nawet srebrny). Niestety dwóch „kadrowiczów” wypadło bardzo słabo (jeden nie ukończył biegu a drugi był 27) i niestety zamiast medalu drużynowo wyszła piąta lokata.

Bardzo dobrze zadebiutował reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Gabriel Czajkowski na eliminacje do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w taekwondo olimpijskim w Łodzi. W niedzielę podopieczny Krzysztof Rychtera wywalczył drugie miejsce w kat wag. 69 kg tym samym uzyskał awans do finałów, które odbędą się  1.07.2012 roku w Mszanie Dolnej.
W zawodach starowało 150 zawodników  między innymi; Warszawy, Ciechanowa, Kętrzyna, Pisza, Olecka, Olsztyna, Morąga, Śremu, Łodzi i Łomży.

Po raz pierwszy zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Herkules” Łomża uczestniczyli w zawodach sumo. W sobotę i niedzielę startowali w rozgrywanych w Bydgoszczy Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików w sumo. Start wypadł bardzo pomyślnie, a zawodnicy zdobyli 8 pkt zaliczanych do Systemu Sportu Młodzieżowego Łomżanie zdobyli następujące lokaty:
II m Kacper Łebkowski - kat. 35 kg
II m Przemysław Kłosiński - kat. 70 kg
V m  Michał Lenczewski - kat. 50 kg
V m  Bartosz Witkowski - kat. 80 kg
Natomiast starsi zawodnicy startowali w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Karolewie. Miejsca zajęte przez naszych zawodników:
V m    Łukasz Baranowski - kat. 85 kg
VII m  Marek Sawicki - kat. 76 kg
VIII m Kamil Górski - kat.50 kg
X m    Marcin Szymański - kat. 100 kg
Sędzią głównym Mistrzostw był Karol Łebkowski, który wraz z Andrzejem Lutrzykowskim prowadzi w „Herkulesie” zajęcia w sekcji zapasów i sumo.

W niedzielę w Hali Sportowej im. Olimpijczyków w Polskich w Łomży odbył się Wojewódzki Finał Lig TKKF w piłce siatkowej zorganizowany przez Podlaskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Łomży.
Wyniki:
I miejsce ZAMBRÓW SKS „ŻUBR” Puchar Prezydenta Miasta Łomży
II miejsce TKKF REKORD KOLNO
III miejsce PLUS 50 ŁOMŻA
IV miejsce AGROBIZNES ŁOMŻA
V miejsce CIECHANOWIEC COKiS
VI miejsce DREWDOM PIĄTNICA


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę