Sportowe osiągnięcia łomżan w weekend

Łomżyńscy sportowcy ostatni weekend nie mogli odpoczywać. Rywalizowali w kilku konkurencjach: biegach, taekwondo, sumo, zapasach czy piłce siatkowej. Oto krótkie podsumowanie ich osiągnięć.

Jakub Nowak (LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża/UKSW  Warszawa) zajął 17 miejsce podczas  Akademickich Mistrzostw Świata, które zostały rozegrane w sobotę w Łodzi.  Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 10km, a do sumy wyników każdej drużyny liczyło się po 4 najlepszych zawodników. Kuba spośród polskich zawodników na metę dobiegł tuż za członkiem Kadry Narodowej Łukaszem Kujawskim i wydawało się, że wystarczy aby pozostali dwaj członkowie Kadry Narodowej pobiegli „swoje” czyli zajęli miejsca około 15-tego i będzie szansa na medal (nawet srebrny). Niestety dwóch „kadrowiczów” wypadło bardzo słabo (jeden nie ukończył biegu a drugi był 27) i niestety zamiast medalu drużynowo wyszła piąta lokata.

Bardzo dobrze zadebiutował reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Gabriel Czajkowski na eliminacje do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w taekwondo olimpijskim w Łodzi. W niedzielę podopieczny Krzysztof Rychtera wywalczył drugie miejsce w kat wag. 69 kg tym samym uzyskał awans do finałów, które odbędą się  1.07.2012 roku w Mszanie Dolnej.
W zawodach starowało 150 zawodników  między innymi; Warszawy, Ciechanowa, Kętrzyna, Pisza, Olecka, Olsztyna, Morąga, Śremu, Łodzi i Łomży.

Po raz pierwszy zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Herkules” Łomża uczestniczyli w zawodach sumo. W sobotę i niedzielę startowali w rozgrywanych w Bydgoszczy Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików w sumo. Start wypadł bardzo pomyślnie, a zawodnicy zdobyli 8 pkt zaliczanych do Systemu Sportu Młodzieżowego Łomżanie zdobyli następujące lokaty:
II m Kacper Łebkowski - kat. 35 kg
II m Przemysław Kłosiński - kat. 70 kg
V m  Michał Lenczewski - kat. 50 kg
V m  Bartosz Witkowski - kat. 80 kg
Natomiast starsi zawodnicy startowali w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Karolewie. Miejsca zajęte przez naszych zawodników:
V m    Łukasz Baranowski - kat. 85 kg
VII m  Marek Sawicki - kat. 76 kg
VIII m Kamil Górski - kat.50 kg
X m    Marcin Szymański - kat. 100 kg
Sędzią głównym Mistrzostw był Karol Łebkowski, który wraz z Andrzejem Lutrzykowskim prowadzi w „Herkulesie” zajęcia w sekcji zapasów i sumo.

W niedzielę w Hali Sportowej im. Olimpijczyków w Polskich w Łomży odbył się Wojewódzki Finał Lig TKKF w piłce siatkowej zorganizowany przez Podlaskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Łomży.