Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sutenerów coraz więcej...

Z siedmiu do trzynastu wzrosła liczba mężczyzn, którym Prokuratura Okręgowa w Łomży postawiła zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się handlem ludźmi, gwałceniem kobiet i zmuszaniem do nierządu w Zambrowie i Rzędzianach. Prokuratorzy zapowiadają kolejne zatrzymania, gdyż „śledztwo jest w toku i będzie się rozwijać”. Zdaniem oskarżycieli, na czele grupy stał Sławomir W., ps. Generał, który teraz odsiaduje półtora roku więzienia za oszustwo.

Podejrzani mają od 24 do 57 lat i pochodzą głównie z Zambrowa oraz okolic Wysokiego Mazowieckiego i Łomży. Ich ofiarami stało się kilkadziesiąt kobiet - w tym Białorusinki i Ukrainki - mających od niespełna 17 do 35 lat.
Zatrzymania kolejnych przestępców zaczęły się w styczniu od ustalenia, że kilka kobiet świadczy usługi seksualne w zambrowskiej „agencji towarzyskiej”, czyli w prywatnym domu. Zdarzało się, że za „podwiezienie” jednej do pracy sprawcy inkasowali 100 euro. Organizacją przestępczego procederu zajmowali się, m.in., 50-letni Sławomir S. z Zambrowa i 47-letni Sławomir W. z Łomży.

- Zarzuty postawione Sławomirowi W. obejmują okres od marca 2010 r. do czerwca 2011 r., gdy od lata 2006 r. kierował i brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było nakłanianie do uprawy prostytucji, ułatwianie nierządu oraz zarabianie na krzywdzie kobiet, w tym małoletnich - informuje prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży. - Oskarżony od początku kwietnia został tymczasowo aresztowany w tej sprawie na trzy miesiące. Za każde z tych dwóch przestępstw grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę