Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Najpierw szukali wykonawcy, teraz starają się o pozwolenie na budowę

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać budynek szatni planowany do zbudowania przy treningowym boisku piłkarskim przy ul. Zjazd.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku ratusz ogłosił pierwszy przetarg na wyłonienie wykonawcy budynku szatni który miałby stanąć przy treningowym boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Zjazd. I choć później ogłoszono jeszcze dwa takie konkursy, a dziś wyłoniono najkorzystniejszą ofertę, dopiero niedawno z wniosku miasta zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę budynku. I choć kolejność działań może dziwić, ratusz twierdzi, że „tak też można”...

Pracownicy Urzędu Miasta tłumaczą, że wcześniej Łomża posiadała pozwolenie na ustawienie tu kontenera z szatniami. Radni uznali jednak, że powinien to być większy budynek wybudowany na stałe. Dlatego wszczęto postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę budynku szatniowego przy boisku bocznym.
Jak czytamy w opublikowanym dziś, w piątek 13 kwietnia 2012 roku obwieszczeniu „na wniosek Miasta Łomży z dnia 28 marca 2012r, zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę budynku szatniowego przy boisku bocznym (treningowego boiska piłkarskiego) wraz z urządzeniami infrastruktury technicznej, na działkach nr 50361/17 i 50361/18, położonych przy ul. Zjazd w Łomży. (...) osoby zainteresowane mogą zapoznać się z wyżej wymienionym wnioskiem w Wydziale Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, pok. 204, oraz składać ewentualne uwagi na adres Urzędu w ciągu 21 dni od daty opublikowania niniejszego obwieszczenia.”

Wydaje się to trochę późno, zważywszy, że od pięciu miesięcy ratusz szuka już wykonawcy tego budynku. W tym czasie ogłoszono trzy konkursy. Dwa pierwsze unieważniono, bo zgłoszone oferty były zbyt drogie. Na ten trzeci, który właśnie jest rozstrzygany, wpłynęły cztery oferty na kwoty od 470 tys. zł do 562 tys. zł. Dziś wyłoniono najkorzystniejszą ofertę.

Urzędnicy z ratusza pytani czy aby kolejność nie powinna być odwrotna – najpierw pozwolenie na budowę, a później szukanie wykonawcy - odpowiadają, że „tak też można”.

Dodajmy, że wyłaniany wykonawca poza wybudowaniem budynku miałby wykonać także przyłączeni wodno-kanalizacyjne, gazowe, elektryczne, wraz z przebudową kabli energetycznych oraz dodatkowo brakujące na tym boisku: drenaż wzdłuż płyty boiska i piłkochwyt od strony WORD-u.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę