Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Lotnisko w zawieszeniu

Po decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska żądającego przeprowadzenia oceny oddziaływania i opracowania raportu o oddziaływaniu planowanego lądowiska na Grobli Jednaczewskiej na środowisko ratusz zawiesił postępowanie prowadzone z wniosku Miasta Łomża w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację tej inwestycji.

Jak czytamy w postanowieniu prezydenta Łomży postępowanie zawieszono „do czasu przedłożenia przez wnioskodawcę raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko”. Raport taki opracowuje się co najmniej rok, bo musi on zawierać np. listę i liczebność ptaków, dokładny przebieg tras ich przelotów, czy kierunki i wysokości przemieszczania się.

Przypomnijmy na budowę lądowiska w tym roku władze w budżecie Łomży zapisały 80 tys. zł. Już na ten cel wydaliśmy ponad 100 tys zł. Kupiliśmy już metalowy hangar, który miał być głównym budynkiem lotniska, ale w związku z decyzją RDOŚ, hangar, który miał trafić do miasta pod koniec  marca, pozostał u producenta.

Lądowisko, według planów władz miasta, usytuowane ma być „na terenach łąk położonych w sąsiedztwie cieku Łomżyczka i kanałów melioracyjnych oraz drogi Grobla Jednaczewska”.  Czyli tak naprawdę w obrębie terenów ustawowo chronionych ze względu na walory przyrodnicze oraz krajobrazowe, tj. w obrębie obszaru specjalnej ochrony ptaków PLB140014 Dolina Dolnej Narwi oraz Obszaru Chronionego Krajobrazu Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę