Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Podlaska Izba Rolnicza apeluje o szybsze wypłaty dopłat

O przyspieszenie prac nad wypłatami rolnikom pieniędzy z dopłat bezpośrednich zaapelowała do ministra rolnictwa Wojciecha Olejniczaka w specjalnym liście, Podlaska Izba Rolnicza. Jak podkreśla jej prezes Tomasz Gietek obiecano rolnikom, że pieniądze dostaną do końca grudnia a wypłaty się przeciągają - otrzymał je dotychczas, co najwyżej, co trzeci rolnik. Tymczasem rolnikom kończą się terminy spłat kredytów preferencyjnych pozaciąganych na inwestycje w gospodarstwach, na których spłatę zamierzali przeznaczać unijne pieniądze.

"1 maja 2004 roku dla wielu polskich rolników wydawał się być dniem przełomowym. Powszechnie demonstrowane przywileje dla rolników związane z akcesją Polski do UE napawały rolników nadzieją na dodatkowe środki finansowe na inwestycje i szybszy rozwój polskiego rolnictwa. Nadzieje te jednak z dnia na dzień stają się coraz bardziej płonne" - napisano w liście do ministra rolnictwa Wojciecha Olejniczaka.

Podobne do listy do tego napisanego przez rolników z podlaskiego miały wysłać także pozostałe izby rolnicze z kraju.
Przypomnijmy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma wypłacić dopłaty rolnicze za 2004 rok do końca kwietnia.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę