Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Podlaskie: już połowa podatników rozliczyła się z fiskusem

Blisko 230 tysięcy zeznań podatkowych złożyli dotychczas mieszkańcy województwa podlaskiego. To już połowa PIT-ów, które powinny wpłynąć do urzędów do 30 kwietnia. Co 10. podatnik skorzystał z możliwości rozliczania się z fiskusem przez internet, najwięcej takich zeznań złożyli białostoczanie - ponad 11,5 tysiąca, suwalczanie - ponad 3,5 tysiąca, natomiast w Łomży z tę formę rozliczenia wybrało niespełna 2 tysiące osób.

Jest to bardzo wygodny dla podatników sposób, niewymagający wizyty w Urzędzie Skarbowym. "Przez internet odpowiedni PIT możemy rozliczyć nawet w czasie świąt, wystarczy wypełnić odpowiednie rubryki" - mówi naczelnik I Urzędu Skarbowego w Białymstoku Małgorzata Sokół-Kreczko.

Formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe, znajdziemy na stronie e-deklaracje.mf.gov.pl. Warto również dodać, że korzystając z tej formy rozliczenia, nadpłatę podatku otrzymamy znacznie szybciej.

Ze złożonych dotychczas zeznań wynika, że urzędy skarbowe będą musiały zwrócić mieszkańcom województwa podlaskiego blisko 140 milionów złotych. (dn/zmj)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę