Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Mleka coraz więcej

Od kwietnia ubiegłego roku w Polsce utrzymują się silne wzrostowe tendencje skupu mleka. W lutym tego roku dostawy surowca do mleczarni zwiększyły się o ponad 11 proc. w stosunku do lutego ubiegłego roku. Tak duży jak w lutym wzrost skupu mleka w ciągu jednego roku miał miejsce sześć lat temu. Wówczas Polska przekroczyła przyznaną nam kwotę mleczną, a rolnicy zmuszeni byli do płacenia kar. Niemniej w ocenie analityków Banku BGŻ w tym roku taka sytuacja prawdopodobnie nie wystąpi, ale przekroczenie kwoty może wystąpić w przyszłym sezonie kwotowym (2012/2013).

Według danych ARR w okresie od kwietnia 2011 r. do lutego 2012 r. mleczarnie skupiły około 8,71 mln t mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu. Wobec powyższego, stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 11 miesiącach roku kwotowego wyniósł około 90 proc. Zatem nawet przy utrzymaniu w marcu br. dynamiki wzrostu skupu na poziomie 10-15 proc. w relacji rocznej, nie ma ryzyka przekroczenia przyznanej Polsce kwoty mlecznej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę