Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pracy wciąż za mało...

551 nowy bezrobotnych zarejestrowało się w marcu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Na koniec miesiąca w rejestrach urzędu figurowały nazwiska 6689 osób bezrobotnych. To o 6,7% więcej niż przed rokiem, a jednocześnie o 0,5% mniej niż w lutym. „Zanotowany spadek poziomu bezrobocia w marcu 2012r. związany jest m.in.: z podjęciami pracy niesubsydiowanej przez bezrobotnych, kierowaniem osób bezrobotnych na aktywne formy oraz z nie potwierdzeniem gotowości do pracy” - podaje urząd w comiesięcznym zestawieniu.

Przez cały marzec z listy bezrobotnych  wyrejestrowano 583 osoby. Blisko połowę (270) stanowiły osoby, które podjęły pracy, przy czym podjęcia pracy subsydiowanej, wspieranej środkami urzędu dotyczyły tylko 50 osób. Kolejną pod względem liczby stanowiły osoby nie potwierdzające gotowości do podjęcia pracy – było ich 90. W marcu staż rozpoczęło 81 osób, 36 - prace społecznie użyteczne, 31 – szkolenia, a 28 osób dobrowolnie zrezygnowało ze statusu bezrobotnego.

W ubiegłym miesiącu lokalni pracodawcy zgłosili do urzędu 121 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej oraz 7 miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec marca 2012r. kształtowała się na poziomie 15,6%. Dla miasta Łomży stopa bezrobocia wyniosła 17,2%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 13,6%.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę