Pracowity weekend AZS-u

Narolewska - Łuba

W ostatnich dniach tenisiści i tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża nie próżnowali. Weronika Łuba, Edyta Szabłowska i Monika Narolewska brały udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, a większa grupa młodych adeptów pingponga rywalizowała o prymat w województwie w kategoriach Żaków i Kadetów.

Już 24. edycja Mistrzostw Młodzieżowców rozegrana została w dniach 30.03-1.04 w Brzegu Dolnym. Medalu w grze podwójnej broniły Weronika Łuba i wypożyczona na ten sezon do  AZS-u Nysa Monika Narolewska. Niestety naszym zawodniczkom nie udała się ta sztuka. Turniej zaczęły dobrze, gdyż w II rundzie (w pierwszej miały wolny los) pokonały parę Aleksandra Bucher (Helios Czempiń)/Beata Wyrwicka (Gorzovia Gorzów) 3:0. W walce o półfinał łomżanki nie sprostały już jednak późniejszym brązowym medalistkom Roksanie Załomskiej (Stella Gniezno) i Aleksandrze Pięcie (AZS Częstochowa) ulegając 0:3. Ostatecznie sklasyfikowane zostały na miejscach 5-8. Trzecia nasza zawodniczka, Edyta Szabłowska, grając w parze Dominiką Konofał (GLKS Nadarzyn) przegrała 0:3 już w pierwszym spotkaniu z deblem LUKS Warmii Lidzbark Warmiński Alicja Czarnomska/Małgorzata Stramowska i Mistrzostwa zakończyła na pozycji 9-16.

W turnieju indywidualnym najlepiej spośród zawodniczek z Łomży spisała się Narolewska, która doszła w turnieju głównym do III rundy (tam przegrała z późniejszą mistrzynią, Klaudią Kusińską z GLKS-u Nadarzyn 0:4). W turnieju pocieszenia Monika pokonała jeszcze dwie zawodniczki i w efekcie uplasowała się na miejscach 9-12. Zarówno Łuba jak i Szabłowska przegrały pierwsze swoje mecze w turnieju głównym i zostały sklasyfikowane odpowiednio na miejscach 17-24 i 25-32.

Nieco lepiej Weronice poszło w turnieju miksta. Występując w parze z Tomaszem Klockiem z KS Gorce Nowy Targ zajęła w nim lokaty 9-16,  przegrywając mecz o najlepszą ósemkę z późniejszymi tryumfatorami Klaudią Kusińską i Michałem Dąbrowskim (LUKS Trefl Zamość) 1:3. Występ nie udał się za to dwóm pozostałym łomżankom, które odpadły w już po pierwszych pojedynkach i zajęły miejsca 17-32.

Sukcesy w Suchowoli

W minioną niedzielę, 1 kwietnia młodzi tenisiści i tenisistki AZS-u wybrali się do Suchowoli, gdzie walczyli w Mistrzostwach Województwa Żaków i Kadetów. Prowadzona przez Bożenę Muczyńską grupa łomżyniaków wywalczyła w sumie osiem medali, w tym dwa złote. Na najwyższym stopniu podium stanęli Łukasz Lipiński wśród kadetów i Maciej Wasik wśród żaków. Brąz w singlu w kat. żaków wywalczył natomiast Kamil Jurczyk. W tej kategorii wiekowej na trzecim stopniu podium w grze podwójnej stanęły pary Wasik/Juryczk oraz Kacper Tarnacki grający z Piotrem Michalskim z KTS-u Wysokie Mazowieckie. W grze mieszanej brązowe medale wywalczyli Justyna Gutowska i Maciej Wasik. Wśród kadetów do złota w singlu Lipiński dorzucił jeszcze dwa brązy w deblu oraz mikście.

Piątnicki OTK bez naszych zawodników

W czasie gdy Brzegu Dolnym trzy łomżanki walczyły w Mistrzostwach Młodzieżowców, w podłomżyńskiej Piątnicy najlepsi juniorzy z całego kraju rywalizowali w III Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym. Niestety wśród 80 zawodników nie było ani jednego reprezentanta AZS-u - Nie mamy w tej kategorii ludzi. Z województwa było w sumie pięć osób, ale nikt nie odniósł spektakularnego sukcesu. Już dawno dostaliśmy od związku organizację tego turnieju i chcieliśmy się pokazać też od tej strony. Myślę, że wyszło to naprawdę dobrze - podkreślił trener AZS-u, Wacław Tarnacki.