Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Tam im będzie lepiej...

Główne zdjęcie
Sebastian Dobkowski na najwyższym podium podczas eliminacji w Moskwie

Po Żanecie Lenczewskiej (teraz Skra Warszawa) i Joannie Fiodorow (AZS Poznań) kolejnych czterech zawodników opuszcza LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża. - Postanowiliśmy, że ze względu na brak stypendiów w naszym mieście nie będziemy dłużej zatrzymywać zawodników, którzy zmieniając klub, w innych miastach mają szansę na docenienie ich wysiłku i (ewentualnych) sukcesów – mówi Andrzej Korytkowski, trener i prezes klubu.

Trzy osoby to członkowie sztafet 4x100 i 4x400m - Paweł Szczech, Kamil Szczesiul i Grzegorz Kakareko, który jest trzykrotnym Mistrzem Polski i rekordzistą Polski juniorów, a czwarty to  Sebastian Dobkowski,  utalentowany młociarz uczestnik ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów, który w 2010 roku uzyskał drugi wynik na Świecie w rzucie młotem 5kg w kategorii juniora młodszego i zajął czwarte miejsce na  Igrzyskach Olimpijskich do lat 18-tu w Singapurze. Trzech pierwszych lekkoatletów przechodzi do Juvenii Białystok, czwarty do Podlasia Białystok
- Cała czwórka to zawodnicy, którzy startują w kategoriach w których zdobywa się punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa „sport dzieci i młodzieży” w którym Łomża przez ostatnie kilka lat otrzymywała puchar z Ministerstwa Sportu za miejsce w najlepszej ósemce miast do 80 tyś mieszkańców – podkreśla Korytkowski.
Korytkowski dodaje także, że po otrzymaniu informacji co do kwoty dotacji na sport seniorski przy składaniu zaktualizowanych kosztorysów „wycofaliśmy się (w ramach dofinansowania) z ligi seniorów bo przy takiej kwocie – 30 tys zł - nie ma szans aby dobrze przygotować tak liczną grupę i jeszcze zebrać drużynę (minimum 25 osób) do rozgrywek ligowych”.
- Szkoda bo była bardzo realna szansa awansu nawet do Ekstraklasy – mówi trener.

Nie tylko straty...
W ostatnim czasie, do Prefbetu dołączyli Izabela Dziedziech i Jakub Nowak, a w trakcie „załatwiania formalności” są dwaj juniorzy do sztafety.
- Wszyscy nowi zawodnicy przychodzą do klubu za darmo – podkreśla Korytkowski. - Szczególnie cieszymy się z pozyskania Jakuba Nowaka z KS Warszawianka (5 i 10km), który na „dzień dobry” został Drużynowym Mistrzem Polski w przełajach, a indywidualnie zajął piąte miejsce oraz byłej zawodniczki Hańczy Suwałki Izabeli Dziedziech (800 i 1500m), która znakomicie wprowadziła się do grupy dziewcząt i trenuje głównie z Justyną Korytkowską. Iza to młodzieżówka, reprezentantka Polski zdobywczyni kilku medali w kategoriach juniorskich  - mówi Korytkowski.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę