Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Stary trudny - nowy niepewny...

Mijający rok był trudny, a 2005 rok niepewny – tak mówią pracownicy placówek kultury. Dla większości stary rok był pełen wyrzeczeń i oszczędności. Długów nie uniknęło Muzeum Przyrody w Drozdowie. Niedofinansowanie placówek kulturalnych i niejasności dotyczące sposobu ich finansowania – to główne bolączki 2004 roku powiedział nam dyrektor Muzuem Przyrody, Mirosław Grużewski. Stary rok nie był najlepszy – ale nowy – pod względem finansowym – również nie napawa optymizmem Wciąż niejasny jest noworoczny budżet Muzuem Przyrody w Drozdowie – placówka ma środki na pierwsze 2 miesiące 2005 roku.

"To nie pierwszy taki rok, rok 2004 też był atki, zaczynaliśmy z niewielką przyznaną kwotą i później długo próbowaliśmy przetrwać na długach(...) dopiero pod koniec roku udało się wszystko załatać (...) a więc rok trudny, budujący jakieść nadzieje ale i obawy, co dalej" - mówi dyr Grużewski.
Podobne nastroje na przełomie starego i nowego roku mają pracownicy i dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Mimo kłopotów finansowych rok kończy się szczęśliwie – mówi dyrektor Muzeum Dorota Łapiak. "Udało nam się zamknąć rok budżetowych bez żadnych zobowiązań - to jest duży sukces" - mówi dyr Łapiak.
Placówki kultury mają wiele planów i marzeń na nowy rok – Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu chce wystawić ekspozycję ukazującą plebanię ks. Krzysztofa Kluka, zamierza pozyskać środki z Unii Europejskiej i z nich zmodernizować Muzeum – poszerzając placówkę o obiekt sakralny i karczmę. Muzeum Przyrody w Drozdowie planuje zaś nowe wystawy, badania, publikacje i działania edukacyjne.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę