Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uciekają nam...

Internetowy dziennik ZPP „Warto wiedzieć” opublikował pełne zestawienie dochodów powiatów za 2010 r. w przeliczeniu na głowę jednego mieszkańca. To bardzo interesujące zestawienie wskazujące na zróżnicowanie zasobności samorządów. Niestety po kolejny wyszło na jaw, że nasze samorządy należą do najbiedniejszych. Na 20 miejscu od końca „w zamożności” uplasował się powiat kolneński, 6 oczek wyżej wylądował powiat łomżyński. „Bogata” Łomża jest powyżej krajowej średniej, ale okoliczne miasta są znacznie bogatsze.

Dochód na jednego mieszkańca w Łomży w 2010 roku wyniósł 1394,08zł. To blisko dwa razy więcej niż w powiatach kolneńskim i łomżyńskim  - odpowiednio  756,67 i  776,75, ale niestety do najbogatszych brakuje nam jeszcze więcej. W najzamożniejszym Sopocie dochody te wyniosły aż ponad 6,5 tys zł, a w Warszawie, które uplasowała się na drugim miejscu niemal 5 tys zł.

Niestety Łomżę przegoniły i to znacznie okoliczne miasta. Trochę większe Suwałki miały w przeliczeniu na głowę mieszkańca 1582,61 zł dochodu. W mniejszej od Łomży Ostrołęce było to 1862,84 zł, a w Białymstoku  2075,01zł.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę