Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Lubiejewska przełajową Mistrzynią Polski

Główne zdjęcie
Ewelina Lubiejewska na najwyższym podium

W przeciągu dwóch tygodni klub LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża po raz drugi zdobywa tytuł Mistrza Polski w biegach przełajowych. Po drużynowym złocie seniorów, tym razem bezkonkurencyjna była Ewelina Lubiejewska, która w Szczecinie została Mistrzynią Polski Juniorów. Przy pięknej słonecznej pogodzie na pagórkowatej mocno crossowej trasie uczennica II LO z Łomży nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom zwyciężając z przewagą 11 sekund nad druga na mecie Alicją Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) - uczestniczką Mistrzostw Świata.

Ewelina Lubiejewska z trenerem Andrzejem Korytkowskim
Ewelina Lubiejewska z trenerem Andrzejem Korytkowskim

- Od początku rywalizacji nasza biegaczka wyszła na czoło stawki i dyktowała tempo biegu, które było na tyle mocne, że  po przebiegnięciu jednej trzeciej dwukilometrowego dystansu za plecami słyszała oddech już tylko jednej zawodniczki – relacjonuje Andrzej Korytkowski. - Na 400 metrów  przed metą,  zgodnie z przedstartowymi założeniami, Ewelina zaatakowała na ciężkim długim podbiegu po pokonaniu którego już tylko szybko zwiększała przewagę, która na mecie wyniosła około 60 metrów, co na tak krótkim odcinku jest prawdziwym nokautem. Jej przewaga nad następną zawodniczką w przeliczeniu na jeden kilometr wyniosła 5,5 sek. co było  największa różnicą na mecie w całych tegorocznych Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (8 biegów) - dodaje.
Korytkowski podkreśla, że obserwując Ewelinkę na treningach spodziewał się medalu, a nawet liczył na wygraną, ale nie spodziewał się, że w takim stylu, że Ewelina wręcz „rozniesie” rywalki .
Ewelina na mistrzostwa w Szczecinie przyjechała z Portugalii, gdzie przed tymi zawodami klub był  na dwu tygodniowym zgrupowaniu. To jej drugi medal Mistrzostw Polski w tym roku a dziewiąty  ogólnie.
- Bardzo się cieszę z tego mistrzostwa bo nigdy wcześniej nie miałam medalu z Przełajowych Mistrzostw Polski – mówi Ewelina Lubiejewska. - Oprócz trenera, który bardzo się do tego przyczynił, chcę z całego serca podziękować panu Krzysztofowi Czarneckiemu (IRIS Czartoria), który opłacił moje przygotowania w Portugalii gdzie miałam bardzo dobre warunki treningowe.

Ewelina Lubiejewska jest tegoroczną maturzystką, stara pogodzić się naukę w II LO z dobrymi wynikami sportowymi co jej się udaje. Po skończeniu liceum swoją przyszłość wiąże ze sportem, chce dalej trenować i studiować wychowanie fizyczne w Białymstoku lub Łomży (w zależności  gdzie będą lepsze warunki).

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę