Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Miłość rodzi życie

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski w niedzielne wczesne popołudnie poprowadził wiernych ulicami Łomży w Marsz dla Życia i Rodziny . To organizowana od kilku lat manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Uczestnicy marszu, który przeszedł z kościoła Bożego Ciała do Katedry nieśli transparenty m.in. „tak życiu”, „stop aborcji” i „miłość rodzi życie”.

Dziś (w poniedziałek) w Kościele Katolickim obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Wczorajsze „Marsze dla życia” które przeszły ulicami wielu polskich miasta miały związek właśnie z ta uroczystością. Część uczestników łomżyńskiego Marszu pod dotarciu do Katedry, przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości  złożyła przyrzeczenia Duchowej Adopcji. To modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa tyle, ile ciąża - 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.
Ruch Duchowej Adopcji w Kościele katolickim zrodził się tuż po objawieniach Matki Bożej w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Maryi do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią jej Niepokalane Serce. W roku 1987 został przeniesiony do Polski.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę