Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

NFZ zrywa umowy z poradniami. M.in. przez brak lekarzy i sprzętu

Narodowy Fundusz Zdrowia zerwał kontrakty z 12 poradniami w regionie. Podlaski oddział Funduszu kontrolował nowych świadczeniodawców, wyłonionych w konkursie na ten rok. Jego pracownicy sprawdzali m.in, czy usługi medyczne są udzielane zgodnie ze zadeklarowanymi w ofertach warunkami. W przypadkach, w których ujawniono złożenie nieprawdziwych informacji, umowy rozwiązano w trybie natychmiastowym - mówi rzecznik podlaskiego NFZ, Adam Dębski.

"Od początku stycznia kontrolowane są wszystkie podmioty, które realizują co najmniej jeden nowy zakres świadczeń medycznych. W toku jest 15 kolejnych postępowań, zatem liczba rozwiązanych umów może wzrosnąć. Najczęstszą ujawnioną nieprawidłowością był brak zadeklarowanego w ofercie sprzętu, którego posiadanie było punktowane w konkursie" - tłumaczy.

Inne częste powody rozwiązywania umów z poradniami to również brak odpowiedniego personelu, lekarzy i niewywiązywanie z umów, np. nieudzielanie świadczeń w ustalonych wcześniej dniach i godzinach.

Teraz pacjenci tych poradni mają do wyboru - albo pozostać w nich i płacić za usługi z własnej kieszeni, albo poszukać innych placówek, które zostały zakontraktowane przez NFZ.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę