Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Kuria po incydencie w Wysokiem Mazowieckiem „z wielkim bólem i smutkiem”

Ks. Jan Krupka rzecznik Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej wydał specjalne oświadczenie w sprawie profanacji cmentarza żydowskiego w Wysokiem Mazowieckiem. - Informacja o profanacji miejsca pochowania ciał osób zmarłych, jaka miała miejsce na terenie cmentarza żydowskiego w Wysokiem Mazowieckiem w nocy z 18 na 19 marca br., jest informacją, którą przyjmujemy z wielkim bólem – napisał rzecznik Kurii w komunikacie wyświetlanym jako główna informacja na oficjalnej stronie internetowej Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

Przypomnijmy w nocy z niedzieli na poniedziałek wandale zniszczyli tablicę na ogrodzeniu wysokomazowieckiego żydowskiego cmentarza, pisząc na niej pomarańczową farbą: „Tu jest Polska, nie Izrael”. Swastyki i gwiazdy Dawida na szubienicy namalowano także na innych tablicach na murze, a także m.in. na pomniku na cmentarzu, który upamiętnia dawnych żydowskich mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego.

- Jako chrześcijanie z szacunkiem odnosimy się do ciał osób zmarłych oraz do miejsc, gdzie znajduję się ludzkie groby – czytamy w oświadczeniu. - Otaczamy szacunkiem groby, cmentarze, miejsca spoczynku ciał zmarłych – bez względu na ich narodowość czy przynależność religijną. Stąd też wydarzenie, które miało miejsce w Wysokiem Mazowieckiem odbieramy z wielkim bólem i smutkiem -  napisał ks. Jan Krupka.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę