Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Otwarcie Venedy za osiem miesięcy

- Zakończono fundamentowanie obiektu i prace konstrukcyjne na poziomie garażu. Wykonano strop nad garażem na powierzchni hipermarketu Tesco i rozpoczęto układanie stalowej konstrukcji dachu tego sklepu – mówi Paweł Słupski z Echo Investment opisując postępy w budowie Galerii Veneda. Podkreśla, że prace na budowie u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży przebiegają zgodnie z harmonogramem i mówi, że „wszystko na to wskazuje” iż Veneda swoje podwoje dla kupujących otworzy w drugiej połowie listopada.

Słupski wyjaśnia, że zapisany z umowie z wykonawcą galerii termin zakończenia realizacji inwestycji 26 listopada 2012 roku „jest równoznaczny z podpisaniem przez inwestora protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy, zatem już po odbiorach odpowiednich służb i uzyskaniu pozwolenia na użytkowani”.
- Otwarcie obiektu zazwyczaj jest zbieżne z tym terminem, ale często zdarza się, że następuje wcześniej, to jest bezpośrednio po otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie - mówi Paweł Słupski. - Najemcy z reguły odbierają swoje powierzchnie odpowiednio wcześniej, nawet kilka miesięcy przed przed terminem zakończenia prac generalnego wykonawcy. Wszystko po to, aby spokojnie mogli zaadoptować lokal, zatowarować sklep i przygotować się do otwarcia - dodaje. 

Galeria Veneda ma mieć 16 tys. m2 powierzchni handlowej. Największą jej częścią będzie hipermarket Tesco, który zajmie ok. 7,5 tys. m2. Poza tym ma tu być około 80 sklepów - w tym foodcourt. I jak zapewnia inwestor już dziś wynajęta jest zdecydowaną większość obiektu.
- Poziom wynajmu wynosi ponad 80 proc. Umowy podpisane są m.in. z Tesco Extra, RTV Euro AGD, Reserved, CCC, Rossmann, House, Cropp Town, Mohito, Orsay, Martes Sport  - wylicza Paweł Słupski. - Obecnie prowadzone są rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy są zainteresowani wynajęciem ostatnich lokali w Galerii Veneda - dodaje.

W ramach budowy galerii inwestor ma przebudować okoliczne ulice w tym duże fragmenty Zawadzkiej i Sikorskiego. Jak zapewnia Słupski pod koniec marca zostanie podpisana umowa z wykonawcą przebudowy układu komunikacyjnego wokół centrum handlowego.
- Prace w tym zakresie powinny rozpocząć się na początku maja 2012 r. - mówi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę