Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Wiosna leci, bociany też już latają...

- Dziś rano jadąc do pracy widzieliśmy stadko sześciu lecących bocianów – mówią pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Od razu dodają jednak, że na razie nie ma sygnałów o tym, że któryś z bocianów usiadł na gnieździe w okolicy, ale już lada dzień i taki śmiałek powinien się pojawić. - Wystarczy przejść się nad rzekę, żeby zobaczyć duże klucze przelatujących ptaków, co udowadnia, że wiosna jest już tuż tuż – dodają.

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi obejmuje powierzchnię niemal 7,5 tys ha na terenach gmin Łomża, Piątnica i Wizna. Częścią centralną, stanowiącą oś Parku, jest 16-kilometrowy odcinek rzeki. W okresach normalnej wiosny rzeka znika, a spływające wody z roztopów wiosennych tworzą olbrzymie rozlewisko-jezioro, ograniczone szerokością doliny. Tylko gdzieniegdzie, wystające z wody drzewa i wyższe krzewy, pozwalają zlokalizować koryto Narwi. Dodatkową atrakcją tej pory roku jest „hałas” i widok odpoczywających tu, olbrzymich ilości dzikiego ptactwa, powracającego do swoich miejsc lęgowych. I właśnie teraz mamy taki okres. Z dnia na dzień ptaków jest coraz więcej. Najbardziej widowiskowe są przeloty gęsi, które “podróżują” w licznych stadach. W jednym może być nawet kilka tysięcy osobników. Niemniej choć ptaki przyleciały tak jak zwykle miejscowa przyroda jeszcze się nie obudziła. W lasach jest jeszcze zmarzlina, i np. żaby w dalszym ciągu śpią skryte pod ziemią.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę