Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Gesty z Łomży w Teatrze Słowackiego

Główne zdjęcie
Uroczystość rozdania nagród niepełnosprawnym aktorom w Teatrze Słowackiego poprowadzili: Anna Dymna, Liwia Jazgar i Piotra Borut.

Łomżyńska grupa teatralna Gesty zajęła drugie miejsce za przedstawienie „Tu tam tam i tu” na XII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana 2012”. Aktorzy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych BONA odebrali nagrodę podczas uroczystej gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Spektakl „Tu tam tam i tu” powstał pod opieką Anny Starachowskiej i Justyny Zakrzewskiej. To seria ekspresyjnych scen do muzyki Anny Kaptór, która zaprasza do podróży przez ocean dźwięków i wywoływanych przez nie emocji. Swoistym przewodnikiem po epizodach stał się jeden z bohaterów, grający na oryginalnych instrumentach perkusyjnych. Wśród niepełnosprawnych wykonawców jest także jeden niesłyszący.
Festiwal Albertiana jest organizowany przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko” i Fundację im. Brata Alberta. W eliminacjach regionalnych wzięły w tym roku udział 62 zespoły teatralne i 26 solistów z 72 ośrodków w całej Polsce.
Sukces łomżyńskiej grupy Gesty na festiwalu Albertiana był wynikiem wspólnej pracy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Przemka Starachowskiego Korzennego Warsztatu Muzyki i działającego przy WTZ Stowarzyszenia „Dlatego warto”.

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę