Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Nowy Wielki Rycerz

Główne zdjęcie
Piotr Kłys

Łomżyńska Rada Zakonu Rycerzy Kolumba wybrała nowego Wielkiego Rycerza. Został nim Piotr Kłys z Jednaczewa. - Chciałbym, aby Rycerze Kolumba jeszcze w większym stopniu zaangażowali się w pracę w poszczególnych parafiach. Naszą misją jest wspieranie księży proboszczów i działalność charytatywna na rzecz społeczności lokalnej – mówi Piotr Kłys, nowy Wielki Rycerz Łomżyńskiej Rady Rycerzy Kolumba im. bł. Ks. Adama Bargielskiego.

Piotr Kłys zastąpił Jana Bajno. To czwarty Wielki Rycerz tej katolickiej organizacji, którą powołano do życia w 2006 roku.
Zakon Rycerzy Kolumba jest największą międzynarodową organizacją katolicką skupiającą mężczyzn. Został założony przed 130 laty przez ks. Mc Givney w USA. W chwili obecnej liczy ponad 1,7 mln członków, zrzeszonych w 12 tys. rad lokalnych, głównie w USA, Kanadzie, Filipinach, Meksyku, Kubie i Ameryce Łacińskiej. W Polsce Rady Zakonu zaczęły powstawać w 2006 roku. Łomżyńska Rada Rycerzy Kolumba im. bł. Ks. Adama Bargielskiego była jedną z pierwszych w kraju. Dziś liczy około stu osób.

Od kandydatów na Rycerzy Kolumba wymaga się, aby byli praktykującymi katolikami, mieli ukończone 18 lat i posiadali aprobatę miejscowego proboszcza. Rycerz Kolumba służy parafii oraz Kościołowi Powszechnemu, aby w łączności z braterską wspólnotą tworzyć lepszy świat, oparty na katolickich wartościach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę