Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Jaja są za małe...

Kontrolerzy inspekcji handlowej kontrolowali ostatnio jakość i oznakowanie sprzedawanych jaj. W sumie skontrolowane osiem hurtowni i sklepów w Białegostoku, Łomży i Zambrowie. Ujawnione nieprawidłowości dotyczyły przede wszystkim tego, że jaja są za małe w stosunku do deklaracji na opakowaniu. W niektórych przypadkach jaj za małych było aż 95%.

Jak podaje Leszek Mironiuk z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku nieprawidłowości ujawniono w pięciu kontrolowanych placówkach, co stanowi 62,5 % objętych kontrolą. W kilku partiach zakwestionowanych jajek stwierdzono produkt zafałszowany. Na przykład wśród jaj wiejskich dużych aż 94,44% jaj było jajami o niższej kategorii wagowej. Jeszce więcej bo aż 97,5% jaj o niższej kategorii wagowej było wśród jaj świeżych. Uwadze kontrolujących nie umknęły też jaja ekologiczne świeże. Co czwarte z nich było o niewłaściwej klasyfikacji wagowej, przy czym tylko 4,17% to jaja o niższej kategorii wagowej, a 18% jaja o wyższej kategorii wagowej w stosunku do klas deklarowanych na opakowaniach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę