Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Na „malowanie” Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego poczekamy

Przez rok ratusz ogłaszał przetargi aby wybrać firmę, która opracuje koncepcję Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego. Centrum, które miałoby stanąć w miejscu i okolicy obecnego dworca PKS, to jeden z pierwszych pomysłów wdrażanych przez Mieczysława Czerniawskiego po objęciu fotela prezydenta Łomży. Tyle tylko, że cztery ogłaszane w ubiegłym roku przetargi nie przyniosły spodziewanego rozstrzygnięcia. Teraz, z ogłoszeniem kolejnego przetargu prezydent chce poczekać na efekty rozmów z potencjalnymi inwestorami, z którzy mielibyśmy Centrum zrealizować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Ostatni ubiegłoroczny przetarg na koncepcję Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego został ogłoszony w grudniu. 
- Na zamówienie wpłynęło 5 ofert, najtańsza na kwotę 55 965 zł brutto, najdroższa na 355 470 zł brutto – podaje Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta. - Postępowanie o udzielenie zamówienia (...) zostało unieważnione. W związku z faktem, że zamawiający nie wezwał wykonawców do przedłużenia, a także żaden z wykonawców z własnej inicjatywy nie przedłużył terminu związania ofertą – dodaje.
Jak wyjaśnia Sobocińska na razie kolejny przetarg na razie nie będzie ogłaszany, a decyzja o tym czy i kiedy będzie ogłoszony zostanie podjęta po rozmowach z potencjalnymi inwestorami.
- Miasto chce poznać ich oczekiwania co do kształtu inwestycji – mówi Sobocińska.

Przypomnijmy Centrum miałoby powstać na terenie ograniczonym ulicami: Aleją Legionów – Sikorskiego - Dworcowa. Z tego co dziś się tu znajduje miałoby zostać niewiele - jedynie zabytkowy budynek wartowni z bramą, który jest pozostałością dawnego zespołu koszar i magazynów wpisany do rejestru zabytków. Reszta – łącznie z dworce - docelowo miałaby zostać rozebrana lub przebudowana. Zgodnie z pomysłem prezydenta Czerniawskiego  w tym miejscu miałby powstać obiekty łączyły w sobie funkcje różne od handlowej przez usługowe,  administracyjne – także na potrzeby Urzędu Miejskiego, rozrywkowe, gastronomiczne, oraz węzła komunikacyjnego dla autobusów międzymiastowych, podmiejskich, miejskich a nawet transportu kolejowego.
Według ogólnych szacunków taka inwestycja mogłaby kosztować nawet do 100 mln zł. Miasta na jej zrealizowanie nie stać stąd pomysł, aby Miejskie Centrum Handlowo-Komunikacyjne powstało w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli jako wspólne przedsięwzięcie samorządu i prywatnego inwestora. Poszukiwania takiego inwestora ratusz rozpoczął pod koniec ubiegłego roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę