Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Olsztyn zdobyty! II liga na wyciągnięcie ręki

W znakomitym stylu rozpoczęły walkę o awans do II ligi siatkarki UKS-u AZS Jedynka PWSIP Łomża. Podopieczne trenera Mirosława Skawskiego pewnie wygrały turniej półfinałowy, który odbył się w Olsztynie. Rywalkami naszych siatkarek w pierwszym etapie rywalizacji o powrót do II ligi były zespoły miejscowego AKS-u OSW (województwo warmińsko-mazurskie) oraz rezerw MUKS-u Sparty Warszawa (mazowieckie). Trzecim rywalem Jedynki miał być zespół reprezentujący województwo lubelskie, ale żadna ekipa z tego regionu nie przyjechała do Olsztyna.

Turniej rozpoczął się w piątek, 9 marca starciem łomżanek z warszawiankami. Nieco nieoczekiwanie zawodniczki Jedynki szybko i bez większych problemów pokonały drugą drużynę III ligi grupy mazowieckiej 3:0 - Dominowaliśmy od początku do końca nie dając rywalkom żadnych szans - skomentował krótko trener Skawski. Dzięki temu zwycięstwu, a także sobotniej wygranej gospodyń ze Spartą już po dwóch dniach rywalizacji było wiadomo, że nasze siatkarki awansowały do turnieju finałowego. A niedzielny mecz z AKS-em miał zadecydować, kto zostanie zwycięzcą całej imprezy i w efekcie będzie miał teoretycznie łatwiejszych rywali w zawodach finałowych.
Łomżanki przystąpiły do tego spotkania bardzo skoncentrowane i w pierwszej partii wychodziło im wszystko. Mocna zagrywka siała spustoszenie w szeregach gospodyń, a atak Jedynki funkcjonował bez zarzutu. Efekt - set wygrany 25:7 - Ta partia chyba ustawiła całe spotkanie. Rywalki zdołały jeszcze wygrać drugiego seta, ale w dwóch kolejnych znowu byliśmy zdecydowanie lepsi - podkreślił szkoleniowiec UKS-u - Ogólnie jestem zadowolony z wyniku jaki osiągnęliśmy, ale z gry zespołu nie do końca. Uważam, że dziewczyny stać na jeszcze lepszą grę i wierzę, że pokażą ją w finale.

Teraz łomżanki czeka miesiąc treningów, podczas, których opiekun Jedynki zaplanował kilka meczów kontrolnych - Mamy już pewne dwie gry z Nike Ostrołęka. Chciałbym także zmierzyć się z któryś z mocnych zespołów III ligi z województwa mazowieckiego. Jednak na razie to są tylko plany - powiedział Skawski. Rywalkami zespołu z Łomży w decydującej imprezie (13-15 kwietnia) będą siatkarki UKS-u Libero Wałcz, UKS-u I LO Łańcut oraz gospodynie, MKS Zorza Wodzisław Śląski. Bezpośredni awans do II ligi uzyska zwycięzca turnieju, a druga drużyna zmierzy się w dwumeczu barażowym z zespołem, który zajął przedostatnie miejsce w II lidze.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę